+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada Zamk Görmek Ne Anlama Geliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Rüyada Zamk Görmek Ne Anlama Geliyor
  Rüyada Zamk Görmek Ne Anlama Geliyor?

  Rüyada Zamk Görmek

  Ağaçların salgıladığı zamktan yediğini görmek bir kimsenin fazla olan malından istifade etmeye, Zamk görmek hayır ve menfaate delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Yapıştırıcı, Yapıştırmak.)

  Rüyasinda bazi agaçlarda bulunan zamktan yedigini görmek, bir kimsenin fazla malindan yedigine ve ondan faydalandigina delalet eder. Agaç zamki, bulundugu agacin anl----- göre yorumlanir.Arap zamki denilen ve sanayide kullanilan zamki görmek, hayir ve menfaat ile tabir olunur. Kitre denilen bir çesit zamk da bu sekilde yorumlanmaktadir. Ibni Sirin e göre, rüyada zamk görmek, baskasinin malina ve esyasina isarettir.

  Zamk yedigini veya birinin kendisine verdigini veya satin aldigini veya buldugunu gören, halkin malindan faydalanir. Birine zamk verdigini gören, fazla malindan baskalarina bir miktar verir. Cabir ül Magribi ye göre, zamk görmek, küçük bir menfaattir. Zamk, hangi agacin ise menfaat de o cihetten gelir. Mesela badem agaci zamkindan yedigini gören bir badem tüccarindan menfaat görür. Yaninda zamk oldugunu ve ondan yedigini gören, kötü huylu ve çirkin bir adamdan menfaat görür. 2. Fatma
  Administrator

  rüyada zamk görmek birazcık da zamkın bağlama özelliğiyle alakalı çünkü bu tür rüyalar sonraki hayatında maddi ve manevi yönden güzelleşecek bir hayata bağlantı ve bazen bunu yapacak bir dosta işaret eder fakat bazen de bencil bir insana delalet olabiliyor yani çoğunlukla iyi bir işarettir.
+ Yorum Gönder