+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada Dudak Görmek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Rüyada Dudak Görmek  Rüyada Dudak Görmek aşağıdaki gibi yorumlanır.

  Rüyada dudak görmek, rüya sahibinin kendisiyle iftihar ettigi bir adamın yardımına ve anlatım kuvvetine veya kendisiyle şereflendigi dostuna işarettir. Alt dudak, üst dudaktan daha faziletlidir. Üst dudak, rüya sahibinin dostu ve bütün işlerinde itimad ettigi kimsesidir. Dudaklar, kan, çocuk ve akraba yerine geçerler. Dudaklarında sizi ve agn olduğunu görse, bu dostluklarının işleri geregi gibi gitmedigine işarettir. Rüyada dudagını kesilmiş gören kimsenin, koguculuk etmesine işarettir. Eger alt dudagı kesilmiş olursa, işlerinde yardımcısı bulunan kimse, onun yanına ugramaz. Üst dudagını yerinden ayrıldığını gören kimsenin nimeti dinden gider. Alt dudagını ayrıldığını gören kimsenin, hanımı ölür veya onu boşar. Yarılmış olarak görülen alt dudak, iki hanımla, üst dudak da, iki dost ile tabir edilir. Eger yarılmış olan dudagının iyileşmiş olduğunu görse, o kimsenin iki dostu onun işyerinde arzusuna uyarlar. Yarılmış olan dudagının kesildigini görse, o iki dostu ondan ayrılırlar. Dudak adamin kuvveti, süsü ve yakınlandır. Rüyada görülen dudak, hastalıklardan şifa bulmaya, başkasını çekemeyen bir kimsenin gam ve kederinden kurtulmaya işarettir. Dudaklar bazen kapıcılara, bekçilere, kapılara ve kilitlere, bazen de, ilim, hidayet, yemek, içmek, sevinç, keder ve sırları gizli tutmaya işarettir. Rüyada dudaklarının yok olduğunu gören kimsenin kapıcılarını yahut bekçilerini kaybetmesine veyahut kilidinin bozulmasına veya anahtarının kaybolmasına işarettir. Dudaklar, bazen de, düdük, zurna ve bunlar gibi şeyleri çalanların ve nefesli çalgı aletleri yapanların geçimlerinin bolluguna işarettir. Dudakların inceligi ve kırmızılıgı, düzgün söze, dogru yola ve yiyilip içilecek şeylerin güzel ve hoş olmasına gökrenkte olması ahmaklıga ve açtıgı davaya delil getirmeden aciz olduğuna, kazanç ve geçimde rahatsızlıga işarettir. Hasta için dudakların siyahlıga ve göklügü, hastanın ölecegine işarettir.

  Dolgun yumuşak dudaklar, mutluluğun ve gücün işaretidir. Sevginiz karşılıksız kalmayacak ve hoşlandığınız kişiden karşılık göreceksiniz. İnce dudaklar, her türlü sorunun üstesinden geleceğiniz anlamındadır.

  Düzgün dudak sözü etkili söylemeye, akraba ve dostların hayır olmalarına. Dudak insanın rızkına, sırlarına, kapı kilidine, yeme ve içmeye, sevinç ve kedere. Dudak yarılması birinin gıybetini yapmaya, dudakta uçuk çıkması sevinçli bir durumun ortaya çıkmasına. Dudağın pörsümesi, solması ve göğermesi yaşlanmaya, hastalığa yahut vefata, Dudak bazen eşe, bir şeyin iki yakasına delalet eder.

  Rüyada dudak görmek, sağlığınızın yerinde olacağına ve diğerlerini sevindirmekten zevk alacağınıza işaret eder.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Düzgün dudak sözü etkili söylemeye, akraba ve dostların hayırlı olmalarına, Dudak insanın rızkına, sırlarına, kapı kilidine, yeme ve içmeye, sevinç ve kedere, Dudak yarılması birinin gıybetini yapmayı işaret eder.
+ Yorum Gönder