+ Yorum Gönder
Türkiye Gezi Rehberi ve Gezi Rehberi Forumunda Kastamonu ve İlçelerinden Görünümler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Kastamonu ve İlçelerinden Görünümler
  Kastamonu ilçelerinden resimler

  Kastamonu ilçelerinden resimler 3.jpg

  Kastamonu ilçelerinden resimler 2.jpg

  kastamonu-il-elerinden-resimler-1.jpg
  kastamonu-il-elerinden-resimler.jpg 2. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Kastamonu ve İlçelerinden Görünümler


  1kastamonu-ve-l-elerinden-g-r-n-mler2.jpg

  1kastamonu-ve-l-elerinden-g-r-n-mler.jpg


 3. Gizli @ yara
  Özel Üye

  TERMAL TURİZM

  Sağlık Turizmi için içmeler ve kaplıcalar bulunmamaktadır.Araç İlçesi, Mesudiye Mahâllesinde bulunan "GİCİRİK SUYU" nun ekzamalar için tedavi edici olduğu bilinmektedir.
  İl Merkezi Duruçay Köyünde "ACI SU" adıyla bilinen tabiî soda suyu çıkmaktadır.Pınrbaşı - Ilıca Köyündeki Roma Dönemi "ayazma" kullanım harici durumdadır.Araç Boyalı Nahiyesi, Mendik Köyündeki "Çamur" eklem ağrılarına tedavi edicidir.Araç Sıra Gömü yaylasın da "SARILIK SUYU" sarılık hastalığına, Yuvalca Yaylasında "FATMANIN OLUĞU" mide-böbrek hastalığına tedavi edici olduğu bilinmektedir.

  TERMAL TURİZM1.jpgTERMAL TURİZM.jpg

  Kastamonu, tarihin nefes aldığı şehir
  Tarih öncesinden Selçuklular , Çobanoğuları , Candaroğulları , Osmanlılar
  Hep bu şehirde mimari anıtları ile birlikte
  Kastamonu Batı Karadeniz Bölgesinde Ilgazların Kuzey yamaçlarında yer alan Karaçomak vadisinde kurulmuş eski bir yerleşim yeridir.


  Şehri hangi tarihlerde kurulduğu kesin olarak belli değildir.Ancak İlkçağ ile Ortaçağ’ın başındaki kaynaklarda adından söz edilmektedir.

  Kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile ünlü , Orta Karadeniz Bölgesinin incisi Kastamonu , İlkçağdan bu yana bölgenin kültürel başkenti olma özelliğini korumuştur.Önce Paflagonya’nın sonrada Çobanoğulları’nın ve Candaroğulları Beylikleri’nin yönetim merkeziydi.Osmanlı Döneminde bir ara sınırları İstanbul’a kadar genişlemişti.Şehzadelerin valilik yaparak tecrübe kazandıkları bir vilayetti.

 4. Mesport
  Moderators
  Kastamonu

  İLGİ ÇEKİCİ YERLER ılgaz Dağı Milli Parkı, Kadı Dağı, Soğuksu, Açıkmaslak, Acısu, Kanlıgöl, Dipsizgöl, Üçoluklar, Yaralıgöz, Yeşilyuva, Karşıyaka, Ginoğlu, Masruf Deposu, Geriştepe ve Limanüstü Orman İçi Dinlenme Yerleri, Timonion ve Pompeipolis İlkçağ Kent Kalıntıları, Kastamonu Kalesi, Pervaneoğlu Ali Şifahanesi (Yılanlı Şifahane), Atabey, İbn Neccar, Halil Bey, Mahmud Bey, Nasrullah, Sinan Bey, Şeyh Şaban-ı Veli, Kötürüm Bayezıd, Hoca Şemseddin, Kasım Bey ve Abdurrahman Paşa Camileri, İsmail Bey ve Yakup Ağa Külliyeleri, Münire Medresesi, Atabay, Aşir Efendi, Deve, İsmail Bey ve Urgan Hanları, Nasrullah Köprüsü ve Taş Köprü, Gökçeağaç'taki Kervansaray, Kastamonu Müzesi.


 5. Zarafet
  Üye
  Eski bir yerleşim merkezi olan Kastamonu bir çok eski eser bulunuyor. Kentin görkemli anıtlarından olan Kalenin ilk kez Bizans döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Kastamonu’nun en güzel manzaralarından biri olan Valla Kanyonu, görebileceğiniz en muhteşem yerlerden biridir.

+ Yorum Gönder


kastamonu,  kastamonu merkez,  kastamonu ilçeleri,  kastamonu sahil