+ Yorum Gönder
Türkiye Gezi Rehberi ve Gezi Rehberi Forumunda Atakule alışveriş merkezi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Atakule alışveriş merkezi
  Atakule alışveriş merkezi  Atrium Çarşı ve Kule olmak üzere iki ana bölümden oluşan Atakule Alışveriş Merkezi, Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği noktada, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Başbakanlık Konutu’nun hemen yanında, Botanik Parkı’nın üst tarafında yer almaktadır. Yakın çevresinde büyükelçilik binaları bulunmaktadır.

  Atakule Alışveriş Merkezi; Ankara kentinin simgesi kabul edilen 125 metrelik kulesi, şehir manzarasına hakim seyir terası, hemen altında bulunan cafe-bar katı, döner platformlu restoran katı ve kubbe altında kokteyl salonu ile halen Türkiye’nin her yerinden ziyaretçilerin uğrak yeri olma özelliğine sahiptir.

  atakule alisveris.jpg
  Rakamsal göstergelerle de Atakule Alışveriş Merkezi, sekiz kata yayılmış brüt 17.713 m2 kiralanabilir ticari alanıyla, arz-talep dengesinin, metrekare bazında stok fazlası yönünde bozulduğu Ankara alışveriş merkezi piyasasında halen emsallerine göre yüksek kar avantajını korumaktadır.

  Atakule Alışveriş Merkezi’ne, şehrin üst gelir grupları tarafından tercih edilen seçkin bir bölgede konumlanması, yüksek inşaat kalitesi, kapalı otoparkı, çevre düzeni ve konumunun sağladığı yüksek reklam getirisi de göz önüne alınarak TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından 2011 yılı sonunda düzenlenen ekspertiz raporunda KDV hariç toplam 76.560.000,00 TL (YetmişaltımilyonbeşyüzaltmışbinTL) kıymet takdir edilmiştir. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Alışveriş merkezinin simgesi olarak bilinen kule çok güzel.Bütün Ankara ayaklarınızın altında sanki.Millet alıverişi bırakıp kulenin terasına çıkıp Ankarayı izliyordur.Bide geceleri ne güzel olur.
+ Yorum Gönder


atakule avm