+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda K9 köpeklerinin doğurma süreleri hk. Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  K9 köpeklerinin doğurma süreleri hk.
  K9 köpekleri hamile kaldıktan sonra kaç ay sonra doğum gerçekleşir.
  K9 köpekleri doğurduktan sonra yavruları ellemek yanlış olur'mu
  K9 köpekleri insan eli değmiş yavruyu neden yer
  K9 köpekte kalça çıkığı varsa kötümüdür. 2. saqopakajmer
  Devamlı Üye

  K9 köpekleri hakkında bilgi

  ,
  Gebelik ortalama 60 gün sürer. Genelde Alman kurtları 59. günde yavrularlar. Doğum sancıları 12 saat kadar sürer. Yavruların her biri ayrı keselerde gelişir ve keseyle birlikte dünyaya gelirle. Anne özenle keseyi yırtar, yavrusunu kurutur ve bu işlem tüm yavruların doğumuna kadar devam eder.


  Hamilelik döneminde annenin yeri değiştirilmemeli daha zengin içerikli mamalar verilmelidir. Mama üreticileri bu dönem için özel mamalar üretmişlerdir. Bu mamalar gerek annenin iyi bir hamilelik dönemi geçirmesini gerekse kolay bir doğum yapabilmesini sağlamaktadır.


  Anne doğumdan 18 saat önce mama yemeyi keser. Bu da süt üretiminin düşüreceği için doğum ta-mamlandıktan sonra 1 lt ılık süt vermek anneye iyi gelir. Doğum anında annenin yanında olmak anneye güven verecektir. Doğum anında annenin yanında olmaktan korkmayın.

+ Yorum Gönder


k9 köpekleri kaç ayda doğurur,  k9 kaç yavru doğurur,  k 9 köpek doğmu kaç ay,  k 9 kopek dogumu,  k9 köpekler kaç günde doğurur,  k9 köpek doğumu