+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Yıldız lif anlatımlı yıldız lif nasıl örülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yıldız lif anlatımlı yıldız lif nasıl örülür
  yıldız lif nasıl örülür 2. HARBİKIZ
  Moderator

  FISTIK (YILDIZ İŞİ)

  2 zincir çekelim, yıldız için ne kadar uzunluk istiyorsanız ona göre ilmeği çekip uzatalım. Aynı yere 3 kez batıp ilmekleri aynı boya çekip 1 kerede 3′iinü birden alıp toplayalım.

  ÖRGÜ
  1- Sabunluğu hangi uzunlukta istiyorsak o sayıda yukarıdaki fıstıklardan yapalım. 2. sırada 2 fıstık yapıp,
  3 fıstığın dibine batalım. Sırayı bitirelim. 3 sırada 2 fıstık yapıp bir önceki sıradaki ters v şeklindeki 2 fıstığın ortasına batalım. 1 fıstık yapıp yandaki ~ fıstıkların tepesine batalım. 4. sırada tekrar 2 fıstık yapıp bir önceki sıranın 2 fıstık orta birleşim yerine ters v olacak şekilde batalım. Diğer rengi istediğimiz şekli oluşturmak için girip lifimizi bitirelim.
  DESEN
  19 fıstıkla başlayalım. 2 fıstık (yıldız) sırasından sonra yan küçük motiflere geçmek için başlangıçtan 2 yatay fıstıktan sonra diğer renge geçelim. 2 yıldız oluştuktan sonra ortayı bulup baklava motifi için diğer renge geçelim. Baklavayı bitirip şekli oluşturalım. Kenarlarına saçak oya uygulayalım.

 3. meryembuğlem
  Yeni Üye
  merhaba harbi kız ben yeni örgüye başlıyrm liff örmek istedm ama beceremdmm:( siz anlatmşnz ama resimler açılmıyrr yada resimli değilmi anlamadmm yardmcı olabilirmsnz
 4. IŞILAY
  Devamlı Üye
  Örgü lif yapımı video Anlatımlı
+ Yorum Gönder


lif nasıl örülür,  yıldız lif nasıl örülür,  yıldız lif nasıl örülür video,  lif nasıl örülür anlatımlı,  lif nasıl örülür video,  yıldız lif yapımı