+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Elementlerden iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren bir şema Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Elementlerden iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren bir şema
  Elementlerden iyonik bağlı birleşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren bit şema hazırlamak istiyorum 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Elementlerden iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren bir şema örnegi

  (+) ve (–) yüklü taneciklerin (iyonların) arasında elektriksel çekim kuvvetiyle oluşan bağa iyonik bağ denir. İyonik bağ yapan atomlardan elektron veren (+) yüklü elektron alan (–) yüklü iyon olur. Yemek tuzu sodyum ve klor atomlarının iyonik bağ yapmasıyla oluşur. Atom numarası 11 olan sodyum (Na) atom numarası 17 olan klor’a (Cl) 1 elektron verir. Her ikisi de kararlı hale gelir. Aralarında iyonik bağ oluşur.

  Sodyumun (Na) Na+ iyonuna dönüşmesi:
  11 elektronlu sodyum atomu 1 elektron vererek kararlı hale gelir.

  elementlerdeniyonikbalb.gif
 3. HaKHaN
  Özel Üye
  Elementlerden iyonik bağ

  2xg6.jpg
+ Yorum Gönder


elementlerden iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren bir şema hazırlayınız,  elementlerden iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren bir şema,  elementlerin iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren şema,  iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren şema,  elementlerde iyonik bağlı bileşiklerin nasıl oluştuğunu gösteren şema,  elementlerden iyonik bağlı ilişkiler nasıl oluştuğunu gösteren bir şema hazırlayınız