+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda SAĞLIGI OLANI UMUDU UMUDU OLANIN HERŞEYİ VAR DEMEKTİR bilgileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  SAĞLIGI OLANI UMUDU UMUDU OLANIN HERŞEYİ VAR DEMEKTİR bilgileri
  anlamı ve paragaf şeklin de yazı tipi hakkında bilgi lazım bana, bir yerde bunu buldum ama yetmedi bana, lütfen sizde iki sayfaya yazabileceğim bir yazı ve anlam eklermisiniz..  Sağlığı Olanın Umudu, Umudu Olanın Her Şeyi Var Demektir..  Vücudun hasta olmaması, vücut esenliği her şeyden önemlidir Çünkü bir şeyin tadını alabilmek, bir şeyden gerektiği gibi yararlanabilmek için sağlıklı olmak şarttır Her şeyiniz var, ama ondan istifade edecek durumunuz yok Neye yarar 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Vücudun hasta olmaması, vücut esenliği her şeyden önemlidir Çünkü bir şeyin tadını alabilmek, bir şeyden gerektiği gibi yararlanabilmek için sağlıklı olmak şarttır Her şeyiniz var, ama ondan istifade edecek durumunuz yok Neye yarar

  Atasözünün Anlamı
  ,
  Vücudun hasta olmaması, vücut esenliği her şeyden önemlidir. Çünkü bir şeyin tadını alabilmek, bir şeyden gerektiği gibi yararlanabilmek için sağlıklı olmak şarttır. Her şeyiniz var, ama ondan istifade edecek durumunuz yok. Neye yarar?

  * Sağ baş yastık istemez.
  Atasözünün Anlamı : Sağlığı yerinde olan bir insanın durup dururken yattığı pek görülmez. Eğer yatmak istiyorsa, bilin ki o hastadır.

  * Sağlık gibi dost,hastalık gibi düşman,çocuk sevgisi gibi,açlık gibi acı yoktur

  * Mide hastalığın evi,perhiz tedavinin başıdır.
  *Sağlığı olanın umudu , umudu olanın her şeyi var demektir.
  *Dağ adamı, hasta eder sağ adamı!
  *Hasta yatan ölmez eceli yeten ölür. *Hamama giren terler.
  *Güneş girmeyen eve doktor girer.
  Atasözü anlamı: Güneşin insan sağlığı açısından önemi tartışma götürmez. Güneşin girmediği yerlerde mikropların daha çabuk çoğaldığı, güneş yüzü görmeyen insanların da daha çabuk soluklaştığı bilinen gerçeklerdendir. Güneş birçok hastalığa iyi gelirken, sağlığın da baş koruyuculuğunu yapar. Görülüyor ki güneşli evde hastalık olmaz.

  *Hastalık sağlık bizim (insan) için.
  Atasözü anlamı: Sağlıklı bir insan organizmasında birtakım değişikliklerin ortaya çıkmasıyla fizyolojik görevlerin aksaması, dolayısıyla sağlığın bozulması son derece tabiîdir. Bu sebeple, hasta olmamak için önceden tedbir almalı, her halükârda hastalığa yakalanırsa da bunu büyütmemeli insan.

  *Hayvanı yardan düşüren bir tutam ottur.
  Bk. “Deveyi yardan uçuran bir tutam ottur.”
  Hekimden sorma, çekenden sor.

  Anlamı : Bir hastanın ne çektiğini, hekim değil hasta bilir. Çünkü ateş düştüğü yeri yakar. Bunun gibi bir derde düşenin, bir felâkete uğrayanın, sıkıntılar içinde kıvrananın çektiği çileyi, ancak kendisi bilir, çare sunan, çözüm yolu gösterenler değil.

  *Hekimsiz, hâkimsiz yerde oturma.
  Sağlığımızı yitirdiğimiz, hastalandığımız zaman kapısını çalacağımız tek kişi hekimdir. Haksızlığa uğradığımız, can ve mal emniyetini kaybettiğimiz yerde başvuracağımız kişi de hâkimdir. Bu önemli iki kişinin bulanmadığı yerde oturmak son derece sakıncalıdır.
 3. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Sağlığı olanın umudu, umudu olanın herşeyi vardır demektir"

  Bu söz çok anlamlı çok beğendim.
  inanmak güvenmek müthiş duygular..aynı şekilde bizede inanılması ve güvenilmesi çok güzel..

  Sağlığınız yerinde umudunuz daim olsun..
+ Yorum Gönder


sağlığı olanın umudu umudu olanın her şeyi var demektir atasözünün anlamı,  sağlığı olanın umudu umudu olanın her şeyi var demektir anlamı,  sağlığı olanın umudu umudu olanın herşeyi vardır atasözünün anlamı,  Sağlığı olanın umudu umudu olanın her şeyi var demektir,  sağlığı olanın umudu umudu olanın her şeyi var demektir anlamı nedir,  sağlığı olanın umudu umudu olanın herşeyi vardır