+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Ankara Gölbaşı ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ankara Gölbaşı ile ilgili bilgi
  ankara golbasında asker olacam bılgı ıstıyorummm 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Ankara Gölbaşı ile ilgili Bilgi

  ankara-g-lba-ile-ilgili-bilgi.jpg
  Ankara’ya 20 Km. uzaklıktaki Gölbaşı ve çevresi Ankara’nın mesire, sayfiye, turizm ve sanayi bölgesi durumundadır. Mogan ve Eymir Gölleri, doğal güzelliği, temiz havası ve balık üretimi ile ilçeye turistik bir değer kazandırmaktadır. İlçe sınırlarında, İncek, Hacılar ve Tulumtaş köyleri arasındaki Karayatak Tepe Mevkiinde yer alan Tulumtaş Mağarasında görülmeye değer dikit, sarkıt ve sütunlar bulunmaktadır.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Gölbaşı en çok Mogan ve Eymir gölleriyle tanınan bir ilçedir ve genelde hafta sonlarını geçirmek için Ankaralıların en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Gölbaşı yazları sıcak ve kurak kışları ise yağışlı ve soğuktur.
 4. Ziyaretçi
  Askerim ankra golbasi hakkinda bilgi alamak istiyorum

 5. Fatma
  Administrator
  Askerim ankra golbasi hakkinda bilgi alamak istiyorum
  Gölbaşı ve çevresi kışları soğuk ve yağışlı, yazları sıcak ve kurak geçen karasal iklime sahiptir. Yıllık yağış ortalaması 400 mm civarındadır. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 11.7 C’dir. Bölgenin yaygın bitki örtüsü otsu bitkiler olmakla birlikte değişik yüksekliklerde ve nem oranları farklı topoğrafik alanlarda farklı bitki toplulukları bulunmaktadır. Ormanlık alanlar daha çok Eymir gölüne bakan dik yamaçlı platolarda, Beynam ormanlarında ve yeni ağaçlandırma yapılan alanlarda yer almaktadır. (Beynam ormanları Bala ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.) Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesinde 476’sı tür, 6’sı alttür, 6’sı varyete almak üzere toplam 488 bitki türü mevcuttur. Gölbaşını sembolize eden değerlerden biri olan Sevgi Çiçeği (Centuarea Tchihatcheffii) ülkemizde yetişen 179 Centaurea türünden biri olup sadece Gölbaşı’nda Mogan Gölü, Hacı Hasan Mahallesi civarında yetişen bir endemiktir. Sevgi Çiçeğinin çiçeklenmesi Nisan ayının son haftasından başlayıp, Temmuz ayının ilk haftasına kadar devam eder.

+ Yorum Gönder


gölbaşı ile ilgili bilgiler,  gölbaşı hakkında bilgi,  ankara gölbaşı hakkında bilgi,  gölbaşı ile ilgili bilgi,  gölbaşı ile ilgili kompozisyon,  ankara gölbasi