+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Sigortacılık ve bankacılık bölümü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sigortacılık ve bankacılık bölümü
  ya arkadaşlar ben ticaet meslek lisesinde okuyorum son senem fakat sigotacılık ve bankacılık bölümüne geçişle alakalı pek bilgim yok 2 yıllık üniversitye geçiş yapıcam yardımcaı olursanız sevinirm simdiden teskler. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgiler

  Günümüzde insanların kendilerini ve değerli mal varlıklarını garantiye alması, zarara uğraması durumunda karşılığını alabilmesi ancak ödediği primlerle olasıdır. Sigorta konusunda işlemleri yürütebilecek elemanlara gereksinim vardır. Bölüm bu tür işlemlerin yapıldığı şirketlere, bankalara eleman yetiştirir. Mezunların iş bulma imkanları geniştir.

  Programın Amacı: Sigortacılık programının amacı, sigortacılık alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sigortacılık programında, muhasebe, ticaret hukuku, borçlar hukuku, istatistik ve matematik, sigorta muhasebesi, tarım sigortası, yangın sigortası gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler: Sigortacılık programına girmek isteyenlerin, sayısal yeteneğe, ayrıntılara dikkat edebilme gücüne sahip sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sigortacılık programını bitirenlere "Sigortacılık Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Sigortacılık meslek elemanının yaptığı işler, esasta muhasebecilerinkine benzer; kaza, yangın, hastalık sigortası yaptıranların kayıtlarını tutar, sigorta ödemelerinin yasalara uygun olarak yürütülmesini sağlar.

  Çalışma Alanları: Sigortacılık programını bitirenler, sigorta şirketlerinde görev alabilirler.

 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Bu bölümü bitirenler genelde farklı bir kaç yerde çalışabiliyor ama illaiki bankada çalışacam derseniz o zaman KPSS ye girmek gerek ve bu bölümün atamaları yüksek bir puandan yapılıyor yani iyi çalışıp en az 80 almak gerek yoksa atamalar olmaz ve atamalar da 3001 den yapılıyor.
+ Yorum Gönder


bankacılık ve sigortacılık staj dosyası örneği,  sigortacılık bölümü staj dosyası hazırlama