+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Kurtuluş savası sırasındaki milli birlik ve beraberlik ortamını düşünerek toplumsal daykonuşma metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kurtuluş savası sırasındaki milli birlik ve beraberlik ortamını düşünerek toplumsal daykonuşma metni
  kurtuluş savası sırasındaki milli birlik ve beraberlik ortamını düşünerek toplumsal dayanışmanın bir ülkeyee neler kazandıracağı 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Kurtuluş savası sırasındaki milli birlik ve beraberlik

  Millî Birlik ve Beraberlik ilkesi Atatürk milliyetçiliğinin zorunlu bir sonucudur. Bu görüş ve anlayışa göre millet ülkesiyle birlikte bölünmez bir bütündür.
  Atatürk Türk milleti bir bütün haline gelmeden Kurtuluş Savaşı'nı başlatmamıştı. Ancak bölücüzedeleyici akımları ve ayaklanmaları bastırdıktan sonra başarı yolları kendisine açılmıştır. Atatürk konuşmalarında sırası geldikçe hem zaferin hem de inkılâpların milli birlikle gerçekleştiğini belirtmiştir. O hiçbir zaman vatanı milletten ayrı düşünmemiştir.
  Madem ki millet aynı ideale bağlı insanların oluşturduğu bir birliktir o halde insanların üzerinde yaşadığı vatan parçası da bir bütündür kutsaldır. Bölünemez parçalanamaz. Bunun aksini düşünmek ya da düşündürmek Atatürk İlkeleri'ni ve bu ilkelerden İnkılapçılık ve Laiklik ilkelerini benimsememek bunlara karşı gelmek anlamına gelir. Ve eğer Atatürk İlkeleri inkar edilirse Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Laik Türk milletinin varlığı sona ermiş olur.

+ Yorum Gönder


kurtuluş savaşında milli birlik ve beraberliğin önemi,  kurtuluş savaşı sırasındaki milli birlik ve beraberlik