+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Akustik gitar eğitimi ve nota yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akustik gitar eğitimi ve nota yerleri
  ben akustik gitar çalmak istiyorum ama tam olarak nota yerlerini bilmiyorum. Lutfen yardımcı olur musunuz. Simdiden tesekkurler 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Akustik travma

  Akustik travma işitme kaybının sık görülen bir türüdür. Ekseriyetle kulağa gelen bir darbe veya patlama sonunda hava basıncı çok fazla aniden değişir. Bu da kulağın hassas kemikleri-ne ve mekanizmasına zarar verir. Ayrıca yüksek makine sesini ve aşırı yüksek müzik sesini uzun zaman dinlemek durumunda kalanlarda da görülür.
  Belirtiler
  - işitme kaybı
  - Kulak çınlaması.
  Teşhis
  Yakındaki bir patlamadan ya da kulağa gelen bir darbeden sonra meydana gelen işitme kaybı sık görülen bir durumdur. Kısmi sağırlığa, yüksek perdeli bir kulak çınlaması da eşlik edebilir.
  Doktorunuz bir dizi test yaparak, hangi tipte bir işitme kaybı olduğunu belirleyecektir.
  Tedavi
  Travmanın neden olduğu ağır işitme kaybının etkili tek tedavisi işitme aletleridir.Bazı yöntemler de kısmi sağırlığa uyum sağlamayı kolaylaştırabilir; bunlar arasında yüz ifadesine dikkat etmek ve dudak okumak bulunmaktadır.
  Önlem
  Eğer yüksek sesle işyerinde çalışacağınızı biliyorsanız, özel olarak yapılmış kulaklık kullanın. Bunlar aşağı yukarı tüm gürültüyü keser ve takan kimse diğer kimselerle iletişim kurabilsin diye bunlara mikrofon ve alıcı yerleştirilebilir.

 3. HaKHaN
  Özel Üye
  Akustik gitar resimleri

  Akustik gitar fotoğrafları


  akustik-gitar1.jpg

  akustik-gitar2.jpg

  akustik-gitar3.jpg
+ Yorum Gönder


akustik gitar,  gitar akustik,  gitar