+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Akciğerlerde yağlanma hakkında bilgi verir misiniz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akciğerlerde yağlanma hakkında bilgi verir misiniz?
  akciğerlerde yağlanma hakkında bilgi verirmisiniz? 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Akciğerlerde yağlanma

  İbrahim Saraçoğlu, Esra Ceyhanın sunduğu programda, karaciğer yağlanması sorunu olanlar için, hem maydonoz, hem de, lavanta kürünü önerdi, Biri sabah, biri akşam olmak üzere, her iki kür, birlikte kullanılıyor. SABAH KULLANILMAK ÜZERE MAYDONOZ LİMON KÜRÜ ; 16-17 adet saplı tarla maydonozunu, blenderin içine koyun,içine 2 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 1/2 su ilave edip 1-1,5 dakika kada..

 3. HaKHaN
  Özel Üye
  Aşırı yağ birikmesi sonucu 2 durum meydana gelir:

  1) Karaciğerde yağlanmanın bir sonucu olarak karaciğerde iltihap/yangı meydana gelir ve tıp dilinde buna steatoheapatit adı verilir.

  2) Karaciğerde sadece yağlanma olması ve herhangi bir iltihap/yangının olmaması Steatohepatit geliştiğinde bu zamanla karaciğer hücrelerinin harap olmasına (nekroz) yol açar ve fibroz denilen, aynı zamanda karaciğer sirozunun başlangıcı sayılan duruma neden olur. Nekroz ilerledikçe olay siroza doğru ilerler. Bu konuda yapılan çalışmalarda steatohepatiti olan hastalarınında karaciğerde fibroz, -15'inde ise karaciğer sirozu gelişebileceği saptanmıştır. Ayrıca steatohepatite bağlı gelişen karaciğer sirozu zemininde karaciğer kanserinin de gelişebildiği gösterilmiştir. Bu nedenle karaciğer yağlanması tanısı konan hastalar ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmeli ve sıkı takip edilmelidir.
+ Yorum Gönder