+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Manikür pedikür aleti almak istiyorum Tavsiyeleriniz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Manikür pedikür aleti almak istiyorum Tavsiyeleriniz
  slm ben manikür pedikür aleti almak istiyorum elektirkli yardım cı olursanız sevinirim 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Manikür Pedikür Aletleri Hakkında Bilgi

  İnsanın dış dünya ile en çok temas eden organları elleri ve ayaklarıdır. Bu nedenle el ve ayak bakımı yüzyıllardır kadınların en önem verdiği güzellik öğelerinden olmuştur. Özellikle düzgün ve çekici tırnaklar el ve ayaklardaki ölü doku hücrelerinden çok birer takı, aksesuar halini almıştır zaman içinde.

  Özellikle Manikür ve Pedikür alanındaki atılımlar ile tırnaklar kadınlarda bir cazibe merkezi olmaya başlamıştır. Peki güzel tırnaklar elde etmenin, tırnaklara şekil vermenin yolu olan manikür pedikür araçlarını seçerken nelere dikkat edilmeli?

  Manikür Pedikür Aletlerinin Seçimi?

  Manikür ve pedikür için kullanılan ana malzemeler, et pensi, tırnak pensi (tırnak makası), manikür makası ve tırnak boyalarıdır. Son zamanlarda tırnak boyama teknikleri çok gelişmi, direk tırnağa resim basabilen bilgisayarlı tırnak yazıcı larından tutun da özel şablonlarla baskı yapan cihazlara kadar değişik ürünler piyasaya girmiştir.

  Bizim üzerinde duracağımız konu Tırnak şekillendirmede kullanılan aletler olacaktır.

  Et pensi tırnak çevresindeki etleri temizlemek için kullanılan küt uçlu bir penstir. Et pensinin uçlarının çok iyi ve kaliteli şekilde bileylenmiş olması gereklidir. İyi bileylenmeyen et pensleri can acıtır, ve çalışma esnasında performans vermez.
  Et penslerinin yapısı ele göre ve kullanan göre farklılık gösterir. Bazı kullanıcılar ince küçük ağızlı pensleri severken bazı kullanıcılar daha büyük ve küt ağızlı olanlar ile çalışmayı tercih etmektedir. Burada tercih kişinin el yatkınlığı ve rahatlığı olacaktır.
  Et pensi ağzı kapandığında hiç ışık sızdırmamalı, terzisi dengeli olmalıdır. Sıkıldığında orta sertlikte olmalıdır. Çok sert makaslardaki aşırı sürtünme terazisini bozabilir, çok yumuşak makaslarda da zamanla gevşeklik ortaya çıkabilmektedir.
  2 makas arasında yay vazifesi gören ve kapalı ağzı açan yaylı penslerden kaçınılmalıdır. Kontrol tamamen kullananda olmalıdır. Nizami pens tutuşuna riayet edilmeli elin tüm parmakları ile kontrol sağlanmalıdır

  Tırnak makası et pensine göre daha büyük ve hantal yapıdadır. Tırnak makasları için de biley çok önemlidir. Tırnağı bir kere de keskin bir hat ile kesebilen tırnak makasları tercih edilmelidir. Çelik malzeme ve kalite tırnak makasında da çok önemlidir.

  Bir pensin iyi bileylenmesi için iyi bir biley ustası kadar malzemesi de çok önemlidir. Kuaför makasları ve manikür takımlarında kullanılan çeliğin kalitesi son derece önem arzeder. Özellikle Japon çeliği ve Alman çeliği dünyada bu konuda ün kazanmışlardır. Japon makaslarının astronomik fiyatlarına göre Alman makasları daha iyi bir fiyat performans oranına sahiptir.
  Manikür Takımı alırken özellikle orjinal Alman Solingen olmasına özen gösteriniz. Ancak elbette her solingen makas ya da pens iyi olacak diye bir durum söz konusu değildir. Solingen Almanya da çelik endüstrisinin gelişmiş olduğu bir yerdir. Solingen Makas bu bölgedeki imalatçıların makaslarına verilen genel bir niteliktir. Solingen Makasların bir çok çeşidi ve markası mevcuttur. Ama biz size iyi bir performans için solingen penslerin cobalt serilerini önermekteyiz. Son derece hafif, ergonomik ve iyi bilenen bu seri beklentilerinizi karşılayacaktır.

  KUAFÖR PAZARI SADECE ALMAN ve JAPON MALI İTHAL MANİKÜR VE PEDİKÜR ÜRÜNLERİNİ SATMAKTADIR!

  Manikür Pedikür aletlerinin en sık görülen arızası düşmeye bağlı oluşan hasarlardır. Penslerde ağız bölümündeki metal yoğunluğu ağırlık merkezini pensin başına çekmektedir. Bu nedenle düşen bir pens her zaman ağız üstü düşmektedir. Ve bu düşmede pensin ağzının yamulması ve çatallaşması kaçınılmazdır. Ucu bozulan bir manikür pensi usta bir bileyci tarafından bir ölçüde düzeltilebilse de bu ürünün kullanım performansı ve ömrünü çok kısaltacaktır. Manikür penslerinin düşmemesine çok özen gösteriniz.

  Manikür penslerinin en önemli sorunlarından biri de kararma ve paslanmadır. Normalde manikür aletleri paslanmaz çelik ile kaplıdırlar ve kararma yapmazlar. Ancak pens biley olduğunda bu paslanmaz çelik tabaka aşınır ve alttaki pas tutan tabaka ortaya çıkar. Bu tabaka penslerin nemli bir ortamda uzun süre tutulması halinde ciddi oranda paslanabilir. Pasın önün egeçmek için tüm metal aletler gibi yağlayıcılar ve pas çözücü ile önleyiciler kullanılabilir.

  Manikür ve Hijyen

  Manikür Pedikür takımının hijyeni de çok dikkatli olunması gereken konular arasındadır. Manikür pedkiür pensi ve takımı uygulama esnasında kanayan yüzeyler ile ya da deri ile temas ettiği için, aynı aletleri bir den çok kişide kullanılması kesinlikle çok tehlikelidir.
  İnsanların özel olarak kullanması gereken eşyaların ortak kullanımı ciddi riskleri de beraberinde getirmektedir. Hijyenik olmayan ortamlarda yapılan manikür ve pedikür mantar, egzama gibi deri hastalıklarından AIDS ,HEPATIT-B gibi ölümcül hastalıklara kadar ciddi riskler yaratır. Manikür Pedikür yaptıran tüm kadın ve erkeklerin kendi manikür pedikür malzemelerine sahip olmaları bir çok hastalık riskini son derece azaltır. Unutulmamalıdır tıp biliminde açık her yara, mukoza ve kan potansiyel olarak hastalıklı olarak varsayılır. Bu yüzden manikür pedikür uygulayan herkes öncelikle kendi sağlığı sonra müşterilerinin sağlığı için tek kullanımlık hijyenik eldiven kullanmalıdır. Bu bir çok hastalığın bulaşmasını engelleyecek, manikürcü ve müşterilerinin risk altına girmesini önleyecek bir uygulamadır. Ayrıca her müşteri için ayrı olarak manikür galoşu ve pedikür galoşu kullanılması gerekmektedir.

+ Yorum Gönder