+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Süresiz yayın nedir nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Süresiz yayın nedir nasıl yapılır
  acil çok acil süresiz yayın nedir nasıl yapılır ltfen 2. Forumacil
  Devamlı Üye

  Sureli ve suresiz yayin hakki

  1) anayasamızın 'kişinin hakları ve ödevleri' başlıklı ikinci bölümünde yer alan 'basın ve yayımla ilgili hükümler'e ilişkin anayasal haklarımızdandır:

  b. süreli ve süresiz yayın hakkı

  madde 29.- süreli veya süresiz yayın önceden izin alma ve mali teminat yatırma şartına bağlanamaz.
  süreli yayın çıkarabilmek için kanunun gösterdiği bilgi ve belgelerin, kanunda belirtilen yetkili mercie verilmesi yeterlidir. bu bilgi ve belgelerin kanuna aykırılığının tespiti halinde yetkili merci, yayının durdurulması için mahkemeye başvurur.
  süreli yayınların çıkarılması, yayım şartları, mali kaynakları ve gazetecilik mesleği ile ilgili esaslar kanunla düzenlenir. kanun, haber, düşünce ve kanaatlerin serbestçe yayımlanmasını engelleyici veya zorlaştırıcı siyasal, ekonomik, mali ve teknik şartlar koyamaz.
  süreli yayınlar, devletin ve diğer kamu tüzel kişilerinin veya bunlara bağlı kurumların araç ve imkanlarından eşitlik esasına göre yararlanır.

 3. Ziyaretçi
  teşekkürler çok saol defterimde bir aferin daha belirdi
+ Yorum Gönder


süresiz yayın nedir,  süresiz yayınlar nelerdir,  süresiz yayınlar nedir,  süresiz yayın ne demektir,  süresiz yayın ne demek,  süresiz yayin nedir