+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Gelecek ile ile ilgili kompozisyon lar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gelecek ile ile ilgili kompozisyon lar
  lütfen gelsin kompozisyon 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Gelecek ile ilgili kompozisyon

  GELECEK KORKUSU

  Artık türkiye’nin koşullarını,geleceğini düşünmek korkutuyor insanı gerçekten.kendi bulunduğum konumdan bakıyorum.yaşadığım aslında sevdiğim ama koparıldığım ülkeme ve düşünüyorum.sonunda ne olacak?öğrencilerime bakıyorum geçiciyim onlar için ama onlar hiçbirşeyin farkında değil,sözleşmeliyim çünkü ne olacağım belli değil,sürekli sözleşmeli kalabileceğime de inanmıyorum doğrusu.onların geleceğini düşünüyorum sürekli değişen sistem,değişen öğretmenler…kaçıncı öğretmeni onların bu sayıyolardır isimleri bile tam hatırlayamadan,yeni gelen de kim şimdi? kimbilir neler düşünerek okul hayatları devam ediyor kargaşa içinde.gelecek nesiller onlar,merak ediyorum doğrusu bizi daha neler bekliyor?ücretli öğretmenler,vekiller,sözleşmeliler,kadrolular,daha neler neler…
  —–
  GeLeCeK ZaMaN

  Duyuramayacaksın sesini. Kesilmez çığlıklar atacak,nefes nefese kalacaksın sonunda. Sesini duyan olmayacak. YORULACAKSIN!

  Vazgeçmeyi bile düşüneceksin. Tek başına giderken bırakıp her şeyi,sürüye karışmak gelecek aklına. Bütün bir şehir uykudayken,ilk defa yıldızları tek tek söndürmeden yatmak geçecek aklından.

  Nadasa bırakacaksın kalbini çağlar boyu. Herkesten önce yatıp,herkesten sonra kalkmaya başlayacaksın. Gayen kalmayacak nefes almak için,biyolojik ihtiyaçlarını karşılamak için sürdüreceksin yaşamını. Aşkın varlığına inanmayan,kalbi buz gibi ve yüreği heyecanla çarpmayan biri olacaksın.

  Merkezinde kendin olan bir dünyan olacak ve o dünyada senden başka kimse var olmayacak. Kendi başına bir güneş sistemi kuracaksın,güneşin de gezegenin de sen olacaksın. İnsanlar sana yaşarken ölmüş gözüyle bakacaklar.

  Sen,kendi sonsuz boşluğunda sessiz sedasız yol alacaksın. Kendi yörüngende tek başına dolanacaksın uzun zaman
  . Birileri uğruna başı sonu belli olmayan gelip gitmelerin son bulacak. Kendi yarattığın o gezegene gelgitler yapan bir uydu bile koymayacaksın,çünkü kimse sana uymayacak,BİLECEKSİN!

  Oluşumunu tamamladığını sanıp,YANILACAKSIN!
  ….derken….

  Yüzlerce yıl suskunluğunu koruyan volkanlar içten içe ısınmaya başlayacak. Depremler boy gösterecek,fırtınalar kopacak,buzul çağın,çağlayanlara yenik düşecek.

  Kendi içinde varlığından bile haberdar olmadığın kıtalar keşfedecek,ŞAŞIRACAKSIN!

  Milyonlarca yıldır sağında solunda durmakta olan gezegenler çarpacak gözüne.

  Sesini duyacaklar. Dinecek yorgunluğun. Vazgeçmeyeceksin. Ezberlediğin tüm acıları,kederleri unutacaksın. Bir anda
  . Yağmurların neden yağdığını anlayacaksın. Ve anlayacaksın ilkbaharda neden tabiatın tüm canlıları sevişmeye davet ettiğini. Ramak kala bitti sanılan aşklar yeniden canlanacak ve çatlamış dudakların yağmura doyacak.

  …ve uyumak için bir şehrin uyanmasını bekleyecek,yatmadan önce tüm yıldızları tek tek söndüreceksin. Herkes seni uyuyor sanacak.

  Sen,UYANACAKSIN!!!

+ Yorum Gönder


gelecek ile ilgili kompozisyon,  gelecek ile ilgili kompozisyon örnekleri,  geleceğimiz ile ilgili kompozisyon,  gelecek ile ilgili kompozisyonlar ödev,  gelecekle ilgili kompozisyon ödevi,  gelecek ile ilgili başlıklar