+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Hz muhammedin hadisleri ve anlamları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hz muhammedin hadisleri ve anlamları
  hz muhammedin hadisleri ve anlamları 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Arapça hadisler ve anlamları

  Hz.Peygamber (s.a.v.) buyurdu : "Sizden biriniz, ben kendisine babasından, çocuğundan ve tüm insanlardan daha sevimli olmadıkça ( tam ) iman etmiş olamaz.

  Hz.Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurdu:

  ''Müslüman , Müslümanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir.
  Muhacir'de Allah'ın yasakladığı şeyleri bırakan kimsedir.''

  Hz.Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurdu: '' İlmin kaldırılıp cehaletin kökleşmesi, zinanın ortaya çıkması, şarabın içilmesi kıyametin belirtilerindendir.''

  Hz.Peygamber (s.a.v.) : '' Namazınızın bir kısmını evlerinizde kılınız.Oraları kabirlere çevirmeyiniz.'' buyurmuştur.

  Hz.Peygamber (s.a.v.) : '' İkindi namazını kaçıran kimse, sanki ailesi ve malı gasbedilip kaybedilen kimse gibidir.'' buyurmuştur.

  Hz.Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur : '' Kim bir namazı kılmayı unutursa hatırladığında kılsın.Unutulan bu namazın bundan başka yapılacak kefareti yoktur.( Beni hatırlamak için namaz kıl.''Taha 14'')

  Hz.Peygamber (s.a.v.) : '' Kim Allah için hacceder ve bu arada

  kötü söz söylemez, günah işlemez ise hac'dan annesinden doğduğu
  günkü gibi (günahsız olarak) döner '' buyurmuştur.

  Hz.Peygamber (s.a.v.) : '' Ramazan ayı girdiğinde semanın kapıları açılır, cehennemin kapıları kilitlenir, şeytanlarda zincire vurulur.'' buyurmuştur.

+ Yorum Gönder


hz muhammed hadisleri,  hz muhammed sözleri ve anlamları,  hz muhammedin hadisleri,  hz muhammedin hadisleri ve anlamları,  hadisler ve anlamları,  arapça hadisler ve anlamları