+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Dipnot nasıl yazılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dipnot nasıl yazılır
  Dipnotu nasıl yazabilirim örnek istiyorum yarına lazım çabuk olun 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Dipnot: Sayfanın hemen altında olur ulaşılması biraz daha kolaydır

  Sonnot: Belgenin sonunda yani son sayfada olur eğer yazacağımız not uzun ve fazla yer kaplayacaksa bu yol tercih edilir.

  Diyelim ki aşağıdaki belgede ÜSTÜN ZEKAİ MOR HOCA hakkında bi dipnot yazmak istiyoruz.Zekai Mor Hoca yazan yerin önüne geliyoruz ve aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz.

  Ekleme noktasını not başvuru işaretinin görünmesini istediğiniz yere getirerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki işlemleri uygulayın:

  1.Ekle menüsünde Başvuru'nun üzerine gelin ve Dipnot'u tıklatın.

  2.Dipnot ve Sonnot iletişim kutusunda, Dipnotlar veya Sonnotlar seçeneğini tıklatın ve sonra iletişim kutusunun altındaki Ekle düğmesini tıklatın.  Word not başvuru işaretini belgedeki ekleme noktasına ekler ve bu sizin için otomatik olarak numaralandırılır. Aynı numaraya sahip not başvuru işareti, Dipnotlar'ı tıklattıysanız sayfanın altına, Sonnotlar'ı tıklattıysanız belgenin sonuna eklenir.

  Daha sonra başvuru numarasının yanındaki kaynağı tanıtmak için not metnini girebilirsiniz. Örneğin: Yazar, kitap başlığı, yayımcı, yayım tarihi, sayfa numarası, vb.

  Sonraki dipnotu veya sonnotu eklediğinizde, Word bunu sizin için doğru sırada otomatik olarak numaralandıracaktır. Daha sonra bu nottan önce bir not eklerseniz, Word yeni notu doğru olarak numaralandırır ve belgedeki diğer notları yeniden numaralandırır.

  İpucu İletişim kutusunu atlayabilir ve ALT+CTRL+F tuşlarına basarak dipnot, ALT+CTRL+D tuşlarına basarak da sonnot ekleyebilirsiniz.

  Not: Metninizi girdikten sonra gözden geçirmek istiyorsanız, sayfanın altına veya belgenin sonuna gitmek zorunda değilsiniz. İmleci belgedeki not başvuru işaretinin üzerine getirin. Not metni Ekran İpucu'nda görünür.Word Sayfasına Dipnot ve Son not Nasıl Ekleriz?

+ Yorum Gönder


dipnot nasıl yazılır,  dipnot nasil yazilir