+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Göz Sağlığı Hipermetrop Hastalığı Hakkında Bilgi Hipermetrop Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Göz Sağlığı Hipermetrop Hastalığı Hakkında Bilgi Hipermetrop Nedir
  Göz Sağlığı Hipermetrop Hastalığı

  Arkadaşlar hemen bana göz sağlığı hipermetrop hastalığı hakkında bilgi verir misiniz?

  hipermetrophastaligi.jpg

  Hipermetrop görüntünün retina arkasında odaklanması sonucunda bulanık görme yaratır. Bunun sebebi gözün ön-arka boyunun kısa oması, daha ender olarak da korneanın veya göz merceğinin kırma kuvvetinin az olmasıdır. Hipermetropun derecesi ve kişinin yaşına bağlı olarak bazı hipermetroplar uzağı ve bazen de hem uzak hem yakını iyi görebilirler. Bu nun sebebi uyum gücünün genç yaşlardaki kuvvetidir. Fakat bu yorgunluk ve ağrı verebilir ve yaşla kuvvet gittikçe azalır. Toplumun %10 unudan fazlası gözlük veya başka bir şekilde düzeltmeye ihtiyaç duyan hipermetroplardır.(Toplam %30)
  Hipermetropların miyopun tam tersi olarak uzağı iyi gören fakat yakını göremiyen olduğu sanılır. Uyum gücünün fazla olduğu genç yaşlarda böyle gibi görünebilir hatta yakında bile şikayet olmayabilir fakat yaş ilerledikçe uyum gücü azalır ve belirtiler önce yakında daha sonra uzakta da ortaya çıkar. Aslında bir hipermetrop ne yakını ne uzağı eforsuz göremeyen kişidir ve bir miyop her yaşta yakını iyi görebilirken uyum gücünü kaybetmiş 50yaş üstü bir hipermetrop hem uzak hem yakın içi düzeltme ihtiyacı hissedecektir.
 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Hipermetrop genelde kalıtsal faktörlerin etkisiyle ortaya çıkar. Gözlerin yakında bulunan herhangi bir şeyi görememesi anlamına gelir.
 3. Kelebek Kız
  Devamlı Üye
  Hipermetropi tedavi edilmezse “göz tembelliği” sorunu ortaya çıkıyor tedavisi olarak gözlük ve lens'ten yaralanılır
+ Yorum Gönder


hipermetrop,  hipermetrop göz,  hipermetrop nedir,  göz resmi hipermetropluk