+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Alerji Göz Damlası Isimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Alerji Göz Damlası Isimleri
  Alerji göz damlası isimleri nedir

  Arkadaşlar alerji göz damlası isimleri nelerdir hemen kısaca yazar mısınız?
 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Göz Alerjisi Tedavisi ve Alerji Tedavisinde Göz Damlaları

  Antihistaminikler ve dekonjestanlar gibi ağız yoluyla alınan ilaçlar sulanmış, kızarmış, kaşıntılı gözler için genellikle ya*rarlıdır. Ama gözde ortaya çıkan belirtiler çok şiddetlenmişse, göz damlalarına iş düştü demektir. Göz damlası kullanmadan önce gözlerinizi bol serin suyla yıkayın. Bu işlem şikâyetleri*nizi azaltabilir ve polen gibi alerjenleri gözlerinizden uzaklaş*tırmanızı sağlar.

  Burun dekonjestanlarma benzer çok sayıda göz damlası vardır. Kan damarlarını büzerek şişme ve kızarmayı azaltan bu ilaçlara damar büzücü anlamında vazokonstriktör denir. Burun dekonjestanları gibi, bunlar da geri tepme etkisi yaratabilirler. Çok fazla kullanırsanız, gözleriniz ilaca bağımlı hale gelmeye başlar. Damlayı kestiğinizde ise gözleriniz daha da fenalaşıp kan çanağına döner. Bu nedenle belirtiler kötüleşmedikçe, hekimler göz damlası vermek istemezler. Art arda üç günden faz*la kullanılmasını da önermezler.

  Günümüzde antihistaminikli birçok göz damlası vardır. De*konjestanlar kızarmaya, antihistaminikler ise kaşıntı ve sulanmaya karşı etkilidir. Bu sorunlara aynı anda müdahale edebil*mek için, birçok göz damlası dekonjestanlar ile antihistaminikleri birlikte içerir.

  Alerji ilaçlan üzerine bu genel bilgilerden sonra, geriye alerjiyle mücadelenin üçüncü raundu, yani alerji aşıları kalı*yor. Evet, alerjenle temastan kaçınmak için elinizden geleni yaptınız ve hekiminizin önerdiği bütün ilaçları kullandınız. Peki, alerjiden yine de kurtulamazsanız ne olacak? Bunun ce*vabını alerji aşısının anlatıldığı sonraki bölümde bulacaksınız. Bu yöntem kusursuz sayılmaz ve herkese de uygun değil; ama belki sizin için bir çıkış yolu olabilir.

+ Yorum Gönder


göz damlası isimleri,  alerjik göz damlası isimleri,  göz damlaları isimleri,  alerji göz damlası isimleri,  alerji için göz damlası isimleri,  göz alerjisi için damla isimleri