+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Gözde çıkan Arpacığa Ne Iyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gözde çıkan Arpacığa Ne Iyi Gelir
  Gözde çıkan arpacığa ne iyi gelir Kısaca

  Lütfen arkadaşlar hemen bana gözde çıkan arpacığa ne iyi geldiğini açıklar mısınız?
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Gözde çıkan Arpacığa Ne Iyi Gelir hakkında bilgi

  Doktorların önerisi gözünce arpacık çıkanların zaman kaybetmeden bir uzmana başvurması. Çünkü arpacık tedavisinde arpacık ve arpacık çevresine yapılacak işlemlerin zamanı önemli.

  Çay kompresi gibi geçici tedavilerde bir kısım hasta rahatlarken bir kısım hastada enfeksiyon oluşabilir. Doktorlar da göze sıcak pansuman öneriyor ancak bunun ne zaman yapılacağına doktor karar vermeli.  Tedavinin herhangi bir aşamasında sıcak pansuman uygulaması yapılmamalı, zamanı doktora sorulmalı.

  Göze iyi geldiği düşüncesiyle göze sarımsak koymak gibi uygulamaların tedavide etkisi yok. Bu ve benzeri maddeler gözde enfeksiyon riskini artırabilir, iyileşme süresini uzatabilir.

  Arpacığın olduğu yerdeki kirpiklerin koparılmasının tedavide edici bir etkisi yoktur. Tam tersine kirpiğin koparılması sonucu kirpik kökünde oluşacak boşluk enfeksiyon riski taşır.

  Arpacığın tedavisinde en önemli faktör, öncelikle oluşmamasını sağlamak.

  Arpacık ağırlıklı olarak vücut direncinin düştüğü zamanlarda ortaya çıkar. Vücut direncinin düşmemesini sağlarsanız arpacık oluşumunu engellersiniz.

  Arpacık bir şekilde oluştuysa kısa zamanda göz hekimine gitmeniz gerekir. İlk zamanda ve doğru yapılan arpacık tedavisi, ileride arpacığın oluşma olasılığını düşürür.


  Arpacık başlangıç seviyesinde ise damla tedavisi yeterli olur. Eğer enfeksiyon çevreye yayılmaya başladıysa hastanın antibiyotik ve antienflamatuar tipi ilaçlar kullanması gerekebilir.

  İleri seviyedeki arpacıklarda kullanılan ilaçların mutlaka doktor kontrolünde alınması gerekir. Arpacık tedavisinde kullanılan ilaçları hastanın kendi başına eczaneden alması ve dozunu ayarlaması uygun değil.

  Arpacık belli bir aşamaya geldiğinde kendi içinde toplanmaya ve küçülmeye başlar. Arpacık küçüldüğünde bir kapsül biçimine gelir ve burada kronikleşir.

  Kronik arpacık

  Kronikleşen arpacıklarda ilaç ve benzeri tedaviler arpacığın geçmesini sağlamaz ve bu arpacıklar cerrahi müdahale ile boşaltılabilir.

  Gözde arpacık ameliyatı olmak sorunun tam anlamıyla çözüldüğü anlamına gelmez. Arpacık çıkarıldıktan sonra, gözün bir başka bölümünde tekrar oluşabilir

 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Gözde çıkan Arpacığa size bitkisel tedavi önere bilirim Karanfili krem kıvamına getirilir ve arpacığın ustune konulur, Patates kabuğu arpacığın üstüne konulur, Pişmiş yumurta ikiye bölünür ve arpacığın üstünde 15 dk beklenmeli
+ Yorum Gönder


gozdeki arpaciga ne iyi gelir