+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Gözüm Sık Kaşınıyor, çözümü Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gözüm Sık Kaşınıyor, çözümü Nedir
  Gözüm sık kaşınıyor, çözümü nedir kısaca

  Arkadaşlar gözüm sık kaşınıyor bunu çözümünü bana hemen söyler misiniz?
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Göz Kaşıntısı Tedavisi hakkında bilgi


  Yukarıdaki bilgilerin haricinde bahar aylarında ağaçlardan ve çiçeklerden dökülen polenler göz alerjisi yapıyor olabilir. Bilgisayar başında çok uzun saat oturanlarda veya uzun süre araba kullanan insanlarda göz kaşıntısı meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda kısa molalar vermek gerekir. Örneğin her 1 saatte bir kez 10 dakikalık dinlenme yararlı olacaktır.
  Gözünüz kaşınıyor ve kaşıntı ile birlikte gözünüzde şişlikte varsa bu sorun yaratabilir ve mutlaka doktora gitmeniz gerekir.
  Göz kaşıntısı hafife alınmayacak bir rahatsızlıktır. Hijyen çok önemlidir. Ellerimizi mümkün olduğu kadar temiz tutmalıyız. Eğer kaşıntının grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız gözlerinizide ılık su ve göz yakmayacak bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Bunun yanında eczanelerden temin edebileceğiniz suni gözyaşı ürünleride yararlı olabilir.
  Makyaj yapan bayanlar yatmadan önce mutlaka makyajlarını temizlemelidirler. Gözleri dinlendirmek için ılık suyla ıslattığınız bir havluyu sularını süzdükten sonra gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.
  Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle antibiyotik damlalar kullanmayın. Göz kaşıntısı durumunda gözlerinizi kaşımayın aksi takdirde korneanıza zarar verebilirsiniz.

+ Yorum Gönder