+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Şiş Gözler Mor Halkalar Nasıl Geçer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Şiş Gözler Mor Halkalar Nasıl Geçer
  Şiş gözler mor halkalar nasıl geçer kısaca

  Arkadaşlar şiş gözler mor halkalar nasıl geçer kısaca açıklar mısınız?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Şiş Gözler Mor Halkalar Nasıl Geçer Hakkında Bilgi

  Çözüm için basit önerilerimiz var:

  Uykunuzu alın. Mor halkaların nedeni ne olursa olsun, uyku onlara iyi gelir. Uyku, zarar gören hücrelerin onarımına yardım eder.

  Alkol ve kafeinden kaçının.
  Kısa vadede insanı canlandırmalarına diyecek yok ama ikisinin de cilde iyi gelmediğini bilin.

  Ağartıcı / beyazlatıcı ürünler kullanmayı deneyin. Mor halkalar melanin kökenliyse retinol, hydroquinon, kojik asit, yeşil çay, C vitamini, soya özü gibi ağartıcı etkisi olan bileşenler içeren bakım kremleri yararlı olabilir. Bu tür kremlerin daha etkili olması için güneşten kaçınılması, yüksek koruma düzeyli (çinko içeren, +30 faktör) güneş kremi kullanılması önerilir.

  Dolgu tekniğini inceleyin. Mor halkalar tahribata uğramış damarlar nedeniyle oluşmuşsa, dermatolog gözetiminde göz altına dolgu yaptırmak etkili bir yöntemdir.

  Lazer tedavisi ve K vitamini. Zarar görmüş damarların görünümü lazer tedavisiyle iyileştirilebilir. K vitamini içeren cilt bakım ürünleri de sorunu gidermede yardımcı olabilir.

  Kapatıcı. Olmadan olmaz. Ten renginden bir ton hafif kapatıcı kullanmak her zaman işe yarar. Cilt yağlı yapıdaysa, akne - sivilce oluşturmaya meyilliyse yağ içermeyen bir kapatıcı kullanılabilir.

  Şiş gözler nasıl önlenir?

  Şiş gözlerin birden fazla nedeni olabilir. Çok uyku, az uyku, düzensiz beslenme, yaşlanma
  …

  Şişleri gidermek için bazı öneriler:

  Uyku. Alınacak ilk önlem, geceleyin en az sekiz saat uyumak olmalı.

  Su. Yeterli miktarda sağlıklı sıvı - özellikle su - tüketmek gözlerin şişini azaltır; cilt sağlığını olumlu yönde etkiler.

  Tuz. Kaçınmak gerek. Tuz alımını azaltmak, bedenin su tutma eğilimini de azaltır. İşlenmiş besinler yüksek oranda tuz içerir; uzak durmak gerekir.

  Soğuk kompres. Bazı dermatologlar, serin ve nemli yeşil çay poşetlerinin göz şişlerine iyi geldiği kanısında. Kimi de, soğutulmuş salatalık dilimleriyle veya poşette dondurulmuş bezelye - havuç parçalarıyla 10 - 15 dakika süreyle kompres yapmayı öneriyor. Jel formunda hazır göz maskeleri de benzer etkide.

  Dolgu kremleri. Kolajen ve elastin yıkımı göz altlarının sarkmasına neden olur. Dolgu kremleri bu sarkmaları toparlayıp daha küçük görünmelerini sağlayabilir.

  Bakışlar. Mor halkalar ve şiş gözler kimileri için doğal karakteristik olabilir. Yaşlandıkça cilt yavaş yavaş da olsa gerginliğini kaybeder; hafif sarkmalar başlar, daha geç toparlanır. Doğal olarak, şiş gözler ve mor halkalar daha belirgin görünür.

+ Yorum Gönder