+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Guinness Rekorlar Kitabı Forumunda Çikolata para Guinness Rekorlar Kitabı 2013 Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çikolata para Guinness Rekorlar Kitabı 2013
  Çikolata para Guinness Rekorlar Kitabı 2013

  Çikolata para Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

  cikolata para.jpg

  1 Avro nominal değere sahip dünyanın en büyük çukulata bozuk parası Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi.

  Bu para 14 – 18 kasım tarihleri arasında İtalya’nın Bologne şehrinde düzenlenen 8. Cioccoshow Çukulata fuarında tanıtıldı. Bu tatlı para 640 kilogram ağırlığında, çapı 17 santimetre, yüksekliği ise 17 santimetre. Bu paranın %80’ni Dominik Cumhuriyeti’nden, %20’si ie Peru’dan gelme çukulatadan oluşuyor. Bologna’daki fuar çukulata ustalarının alışılmadık şekillerde düzenledikleri eserlerini sergilemeleri nedeniyle ilginç bir etkinlik. 2011’de burada 15 metre boyu ile dünyanın en uzun çukulatası yapılmıştı. Bu çukulata da Guinnes Rekorlar kitabı’na girmişti.
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  çikolata para deyince aklıma küçükken aldığım alüminyum ambalaj içindeki çikolatalar geliyor ama yukarıda belirtilen çikolata parayı görsel anlamda bulamadım bu yüzden sadece yazıyı okumakla yetindim ama pek şaşırtıcı gelmedi Avrupa'dan her çılgınlığı beklerim ayrıca bu kadar teknoloji gelişmişken çok şey mümkün ama ağırlığı etkiledi kulaklarımı bunu duyunca
+ Yorum Gönder