+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Gül ve Çiçek Resimleri Forumunda Dünyanın en büyük çiçeği Resimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Dünyanın en büyük çiçeği Resimleri
  Dünyanın en büyük çiçeği (Rafflesia) Resimleri


  Kayıtlara göre dünyanın en büyük çiçeği olarak bilinen ve çok nadir bulunan Rafflesia, tohumu olmayan ve ağaçların kökleri üzerinde parazit olarak yeterli ısı ve suyu bulunca oluşan bir çiçektir, ömrü ise sadece 2 hafta. Bu yüzden çiçeğin görülmesi oldukça zor.

  Khao Sok yağmur ormanında çiçeği göstermek için her gün turistlere rehberlik yapan Cammon Noo, şu bilgileri verdi: 'Bu bölgede Rafflesia yılda sadece Ocak sonundan Şubat ortasına kadar görülebiliyor.Ve her yıl farklı yerlerde ortaya çıkıyor.

  Onları turistlere gösterebilmek için bütün dağı dolaşıyorum ve nerelerde olduklarını not alıyorum. Bugün görebildiğimiz çiçeğin yerinde bir hafta sonra ne yazık ki sadece yaprak çürükleri kalıyor. Daha sonra Rafflesia'yı görmek için ormanın başka yerlerini dolaşmak gerekiyor.

  d-nyan-n-en-b-y-k-i-e-i 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Rafflesia dünyanın en büyük çiçeğidir. bu çiçeğin tohumları yoktur çünkü ağaçlar üzerin de parazit olarak yaşarlar ve bir parazit için gerekli olan ortam sağlandığın da oluşmaktadır. Rafflesia çiçeğinin ömrü sadece iki hafta sürmektedir. bu yüzden bu çiçeği görmek biraz zor.
+ Yorum Gönder


büyük çiçek resmi