+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Gül ve Çiçek Resimleri Forumunda Çiçeklerin Bakımı ve Yetiştirilmesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Çiçeklerin Bakımı ve Yetiştirilmesi
  Vazoda Çiçek Bakımı


  Çiçekçiden alınan çiçeklerin, vazoya yerleştirildiği zaman, suyun altında kalacak olan yapraklarını kopararak temizleyiniz.


  Vazoda Çiçek Bakımı1.jpg

  * Çiçeklerin saplarını, sapın içine hava girip su alımını engellememesi için, su dolu bir kabın içine koyunuz ve sulanan sapların uçlarını 2 cm kadar bıçak ya da makasla kesip, hemen vazoya yerleştiriniz.

  * Çiçeklerin konulacağı vazoya suyu su filtresinden koymayınız. Vazoya konan çiçeğin ömrünü uzatmak için, bir litre su içerisine 1 çorba kaşığı şeker koyabilirsiniz.

  * Güllerinizin saplarını kesip, vazoya yerleştirdikten sonra, mümkünse serin ve karanlık bir oda ya da buzdolabında kendilerine gelmelerini bekleyiniz.

  * Eğer satın aldığınız aranjman, Çiçekçiniz tarafından gözenekli ve süngerimsi, bir malzemeye(oasis) Çiçekler saplanması ile yapılmış ise,Çiçek

  * Aranjmanınızı serin ve direkt güneş ışığı olmayan ve hava cerayanına maruz kalmayan bir yere koyunuz.

  * Güller susayan Çiçeklerdir. Vazodaki suyun sürekli dolu olmasına dikkat ediniz.

  * Eve gelen lilium'lar hafif açıldıktan sonra, içlerindeki polen kesesi kesilip çıkarılmalıdır. Bu lilium'un ömrünü uzatır. Aynı zamanda polenden leke bulaşmasını önler. saplarının dibe kadar saplanmış olmalarından emin olunuz ve aranjmana su ilave ediniz 2. Elif
  Devamlı Üye

  Eğer ilerde çiçek bahçesi yetiştirmek istiyorsak öncelikle geniş alanımızın olması gerekir bakımı yapılmalı ve onları güzel bir şekilde sulamalıyız. Güller susayan çiçeklerdir ve her zaman sulanması gerekir.Aynı şekilde de vazo da gül bakımına dikkat etmeliyiz.
+ Yorum Gönder


saksı çiçekleri bakımı,  çiçek bakımı,  salon çiçekleri bakımı,  çiçeklerin bakımı,  evde yetişen çiçekler,  saksı çiçekleri ve bakımı