+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Forumunda SİİRT Şehir Rehberi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  SİİRT Şehir Rehberi
  SİİRT Şehir rehberi  Yüzölçümü: 11.003 km²
  Nüfus: 243.435 (1990)
  İl Trafik No: 56
  Siirt, dört mevsimin en güzel şekliyle yaşandığı iklimi, her türlü sebze ve meyvenin yetiştiği bereketli toprakları, el emeği göz nurunun ürünü olan battaniye ve kilimleri, şifa kaynağı Pervari Balı, iri taneli fıstığı, kendine has lezzeti olan Zivzik Narı, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, bağrında barındırdığı evliyaları ile görülmeye değer bir yerdir.
  Kaplıcalar, türbeler, tarihi cami, kale ve köprüler Siirt'in tarihi ve turistik değerleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.
  İLÇELER:
  Siirt ilinin ilçeleri; Aydınlar, Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari ve Şirvan'dır.
  NASIL GİDİLİR?
  Karayolu: Diyarbakır-Siirt arasında uzanan doğu-batı doğrultulu karayolu ilin en önemli karayolu bağlantısıdır. Otogarın kent merkezine uzaklığı 1 km. olup firma servisleri, Belediye Otobüsleri ve Şehir içi minibüsleri ile ulaşılabilir.
  Otogar Tel: (+90-484) 223 14 01
  Demiryolu: Karayoluna paralel olarak Diyarbakır ve Batman üzerinden gelen demiryolu Kurtalan' da son bulur. İstasyonun kent merkezine uzaklığı 28 km.dir.
  İstasyon Tel : (+90-484) 411 20 23


  Turizm Bakanlığı Resmi Web Sitesi
 2. Mineli
  Devamlı Üye

  SİİRT resimleri

  s-rt-resimleri1.jpg

  s-rt-resimleri2.jpg
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Türkiyenin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Cumhuriyet döneminde il oldu. Siirtte her mevsim çok güzel yaşanır ve her türlü meyve ve sebzenin yetiştirdiği zengin toprakları vardır.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Siirt ili her mevsimin ayrı güzel yaşandığı tarihi, mutfağı ve ürettiği fıstık, bal ve narı ile gezilip görülmesi gereken illerimizden. Siirt Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. Siirtte arapla ve kürtler yaşamaktadır.

+ Yorum Gönder


siirt