+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Forumunda Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Ulaşım Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Ulaşım Hakkında Bilgi
  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Ulaşım

  Bölgede önemli dağ sıralarının olmaması ulaşımı kolaylaştırmıştır. Ancak Güneydoğu Toroslar, İç ve Doğu Anadolu ile olan ulaşıma engel olmaktadır. Irak ve Suriye’ye bağlanan önemli yollar da bölgeden geçmektedir. Bölgede iki ana demiryolu hattı vardır. Bunlardan biri Kurtalan-Diyabakır-Gaziantep üzerinden Doğu ve İç Anadolu ile bağlantıyı sağlar. Diğeri Adana-Gaziantep üzerinden geçerek Nusaybin’e ulaşır. Güneydoğu Anadolu’daki demiryolu hattında çoğunlukla tarımsal ürün ve maden taşınır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Güneydoğu Anadolu bölgesine engebeli olmaması nedeni ile kolay ulaşılmaktadır. Bölgeye hem kara yolu hem hava yolu hemde demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Bölgedeki bütün illerde hava alanı bulunmaktadır. Güneydoğuda iki demir yolu hattıda bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


güneydoğu anadolu bölgesi ulaşım,  güneydoğu anadolu bölgesinin ulaşımı,  güneydoğu anadolu bölgesinde ulaşım,  güneydoğu anadolu bölgesi ulaşımı