+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Forumunda Kilis hangi bölgemizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Kilis hangi bölgemizdedir

  Kilis hangi bölgemizdedir


  Kilis ili Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Hatay-Maraş oluğu ile Fırat Irmağı arasında uzanan Gaziantep Platosu'nun güneybatı kesiminde yer alır.

  1,521 kilometrekarelik bir alanı kapsayan bu coğrafya 36o kuzey enlemi, 32o doğu boylamı arasında olup; doğuda Oğuzeli, batı ve kuzeyde İslahiye, kuzey ve kuzeydoğuda Şahinbey, güneyde Suriye toprakları ile çevrilidir.

  Kilis ilçeleri, Elbeyli, Musabeyli, Polateli
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bir sınır Şehri olan Kilis, tarihi höyükleri, kaleleri camileri ile görülmesi gereken bir ildir. Tarih kokan Ravanda kalesi ile ilkbahar ve yaz aylarında piknik ve eğlence yeri olarak kullanılan Söğütlüdere nin Kilisliler için ayrı bir önemi vardır.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Kilis ilimiz Güneydoğu Anadolu bölgesindedir. Kilis ili Akdeniz bölgesine sınır olan bir ilimizdir. Kilis ilinde Akdenize yakınlığı nedeni ile tropikal Akdeniz iklimi görülmektedir. Akdeniz de görülen nem Kilis iline ulaşıncaya kadar rüzgarlar sayesinde kırıldığı için daha az hissedilmektedir.
+ Yorum Gönder


kilis hangi bölgede,  kilis hangi bolgede,  kilis hangi bölgemizde,  kilis hangi bölgemizdedir,  kilis hangi bölgededir,  kilis hangi coğrafi bölgemizdedir