+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Forumunda Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri
  Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri Güney Doğu Anadolu bölgesi’nin en büyük metropol şehirlerinden birisi olan Gaziantepe yakın tatil yerlerini tanıtacağımız yazımızda, öncelikle bölge hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz.

  Gaziantep tarih öncesi çağlardan beri Akdeniz ile Mezopotamya arasında köprü görevi görmüş, Türkiye’nin en eski yerleşim birimlerinde bir kaçını bünyesinde barındıran, ulaşım imkanları bakımından hava yolu ve kara yolu ulaşımının yaz kış açık olduğu bu güzel ilimizde gezeceğiniz birbirinden güzel ören yerleriyle tarihe doyacaksınız.


  ARSUZ  Arsuz, İskenderun'un 40 km güneyinde, Gaziantep'e 250 km esafededir. Gaziantep-Arsuz yolunun yaklaşık 230 kilometresi otoyol olup, yolun tamamı yaklaşık 2 saat sürmektedir.Yaz mevsiminde Arsuz sitelere Gaziantep'ten servis bulunmaktadır.

  İskenderun  İskenderun Gaziantep'in güneybatısında yer alır. Gaziantep İskenderun arası karayolu tamamı otoyol olan 210 kilometre'dir ve yol yaklaşık 1 saat 50 dakika sürer. Konaklama için İskenderun'u tercih edebileceğiniz gibi İskenderun Arsuz arası yol üzerinde bulunan sahil otelleri ile İskenderun'a 32 km mesafede bulunan Arsuz otellerini de tercih edebilirsiniz.

  Mersin


  Mersin, Adana'nın batısında Gaziantep'e 275 km mesafededir. Gaziantep Mersin arası tamamı otoyol olup yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mersin'in Akdeniz kıyısında 321 km’lik kıyı şeridi bulunmaktadır. Mersin'de gezilecek yerler arasında Kız Kalesi, Cennet-Cehennem, Silifke Kalesi, St. Paul Kilisesi, St. Paul Kuyusu, Soli Harabeleri ve Hristiyanlar'ın en önemlileridir.


  Hatay


  Hatay Gaziantep'in güneydoğusunda yer alır. Yaklaşık 1 milyon 400 bin nüfusu vardır. Hatay Gaziantep arası 196 km'dir ve yol yaklaşık 2 saat sürer. Hatay'a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Hatay Arkeoloji Müzesi ve dünyanın ilk mağara kiliselerinden biri olan Aziz Piyer Kilisesi vardır.Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri.jpg

  gaziantepe-yak-n-tatil-yerleri5.jpg

  Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri8.jpg

  Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri9.jpg 2. Katibe
  Devamlı Üye

  gaziantep güzeliğiyle bir olan iller arasında gelmektedir tatile yakın il komşuları hatay mersin iskenderun başından gelmektedir
+ Yorum Gönder


iskenderun arsuz,  arsuz iskenderun,  arsuz