+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Forumunda batmanın öz geçmişi, batmanın tarihi ve tarihçesi, Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  batmanın öz geçmişi, batmanın tarihi ve tarihçesi,
  Batmanın tarihi

  batman.jpg

  Dicle'nin aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişi koruyan Batman ve antik kenti Hasankeyf, bini aşkın mağaralarıyla, tarihsel anıtlarıyla bir doğa harikasıdır.
  Batman'ın Tarihçesi

  Batman, İluh adlı bir köy iken 1937 yılında bucak olmuştur. Adı 1950 yılında Batman Çayı'ndan dolayı Batman olmuştur. 1957 yılında Siirt iline bağlı ilçe olan Batman, 1990 yılında il olmuştur.
  Batman İl Trafik No: 72
  Yüzölçümü: 4.654 km²
  Nüfus: 456.734 (2000)
  Batman'a Ulaşım

  Karayolu: Türkiye'nin her yerinden otobüs seferi ile ulaşmak mümkündür.
  Havayolu: Batman' dan Ankara, İstanbul ve İzmir'e havayolu seferleri yapılmaktadır.  Batman Havaalanı Tel: +90488 213 91 49 2. Katibe
  Devamlı Üye

  batman tarihi yönden zengin bir ilçeye sahip olan bir ildir bu tarihi yerlerin başında hasan keyf gelmektedir batman eskiden siirt bağlı bir ilçe olan şimdi ise il olan batman harika bir doğaya sihiptir
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Batman ili Siirt iline bağlı bir ilçe iken 1990 il olmuştur. Batman ili Hasan keyfteki mağara evler kozluktaki tarihi kalıntılar ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken illerimizden bir tanesidir.
+ Yorum Gönder


batmanın tarihçesi,  batman tarihi