+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Arafat Duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Arafat Duası
  Arafat duası

  "Allah'ım sana geldim, sana yöneldim ve yüzümü sana çevirip rızanı istedim. Beni meleklerine karşı övdüğün kullarından kıl.


  Telbiye ve tekbir getirir, sonra şu duayı okur: Allah'tan başka ilâh yoktur. O birdir, ortağı yoktur; mülk ve hamd Ona mahsustur.
  Onun her şeye
  gücü yeter.
  Allahım, kalbime nur, kulağıma nur, gözüme nur ver.Allahım, sinemi aç, işimi kolaylaştır. Kalbe gelen vesveselerden, işlerin dağınıklığından ve kabir fitnesinden Sana sığınırım.Allahım, geceye ve gündüze girenlerin şerrinden ve rüzgârlara getirdiği serden Sana sığınırım. 2. Asel
  Bayan Üye

  Arafat Duası

  Cenâb-ı Hakk’ın emri üzerine hareket etmeyi, tevazuun dahi ancak Cenâb-ı Hakk’ın beyan ettiği ölçüler içerisinde olduğu zaman kıymetli olduğunu beyânla kendi hissiyatımızı ve telâkkimizi Allah’ın emirleri karşısında söz dinleyerek kurban etmemiz gerektiğini ifade ediyor.


  “Benim Sana yüzüm yok, Yarabbi, yüzüm olduğundan değil, Sen emreylediğin için Sana duâ ediyorum”


  diyerek asıl teslimiyetini gösteriyor. Yani İslâm olmayı… Zira İslam, kişinin, kendince teslim olması değil, Allah Teâlâ’nın murad ettiği şekil üzere Cenâb-ı Hakka teslim olması demektir.

  Bir âlimin ifadesiyle “Dua ve niyazda olan kul, kün kelimesindeki sakin ‘nun’ gibidir. O dua haliyle beraber ‘feyekün’ oluverir. Sırrı zâhir olur. Çünkü Allah her şeyi sebepsiz yaratma kudretine sahip olmasına rağmen her bir şeyi sebebiyle alâkalı olarak halk eylemiştir (yaratmıştır).
+ Yorum Gönder