+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Sıkıntıların def'i için Dua Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Sıkıntıların def'i için Dua
  Sıkıntıların Giderilmesi İçin Dualar

  Sıkıntılardan kurtulmak için de dualar bulunmaktadır.

  اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلىَ سَيِّدِناَ مُحَمَّدِنِ لْفاَتِحِ لِماَ اُغْلِقَ وَالْخاَتِمِ لِماَ سَبَقَ ناَ صِرِ الْحَقِّ بِِلْحَقِّ وَالْهاَديِ

  اِلىَ صِراَطِكَ الْمُسْتَقيِمِ وعَلىَ أَلِهِيحَقَّ قَدْرِهِي وَ مِقْداَرِهِ الْعَظِيمِ

  Allahümme salli ala seyyidina Muhammedini'l fatihı lima üğlika vel hatimi limasebeka nasıril hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıym ve ala alihi hakka kadrihi ve mikderihıl azıym. 2. Asel
  Bayan Üye

  Sıkıntılardan Kurtulmak İçin Okunacak Dua


  (Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)

  (Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerîm.) (23)

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

  “İstiğfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır”

  “Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.”

  “La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır”

  “Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”

  “Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”

  “Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.”

  “Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

  İmam-ı Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-ı şerife getirirdi.
+ Yorum Gönder


sıkıntıların defi için dua,  sıkıntının defi için dua,  sıkıntının defi için okunacak dua,  sıkıntıların defi için okunacak dualar,  belaların defi için dua,  sıkıntıların defi için okunacak dua