+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Günün duası Allahım benden alma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Günün duası Allahım benden alma
  Günün duası Allahım benden alma


  MAL verdiğin zaman SAADETİMİ
  KUVVET verdiğin zaman AKLIMI
  İKTİDAR verdiğin zaman BASİRETİMİ
  BELA verdiğin zaman İMANIMI
  NİMET verdiğin zaman MERTLİĞİMİ
  GÜZELLİK verdiğin zaman İFFETİMİ
  ZORLUK verdiğin zaman SABRIMI


  BENDEN ALMA ..
  Amin 2. Asel
  Bayan Üye

  istek duaları, hacet duaları, hacet duası

  Muhterem din kardeşlerimiz Nihat Hatipoğlu hocamızın tavsiye ettiği her hangi bir isteği olanın okuyacağı hacet duaları

  1.DUA

  Anlamı: "Halim, Kerim olan Allah'tan başka ilah yoktur ulu Arş'ın Rabbi, noksan sıfatlardan münezzehtir. Hamd âlemlerin Rabbine aittir. Rahmetine vesile olacak amelleri, mağfiretini celbedecek esbabı (hakkımda yaratmanı) talep ediyor, her çeşit günahtan koruman için yalvarıyor, her çeşit iyilikten zenginlik, her çeşit günahtan selamet diliyorum. Rabbim! Affetmediğin hiçbir günahımı, kaldırmadığın hiçbir sıkıntımı bırakma! Hangi amelden razı isen onu ver, ey Rahim olan, bana en ziyade rahmet gösteren Rabbim!" (Tirmizi, Salat: 348; İbn Mace, İkamet, 189)

  Okunuşu: "La ilahe illallahu'l-halimu'l-kerim. Sübhanallahi rabbi'l- 'arşi'l-azim. Elhamdülillahi rabbi'l-'âlemin. Es'eluke mücibati rahmetike ve azaime mağfiratike ve'l-'ismete min külli zenbin ve'l-ğanimetü min külli birrin ve's-selamete min külli ismin la teda'li zenben illa ğafertehü ve la hemmen illa ferrectehü ve la haceten hiye leke ridan illa kadeyteha ya erhame'r-rahimın."

  2.DUA

  Anlamı: "Allah'tan başka ilah yoktur, sadece O vardır. Onun ortağı yoktur. O, yücedir, uludur. Allah'tan başka ilah yoktur, sadece O vardır. Onun ortağı yoktur. O, her işi hikmetli olan, çok ikram edendir." (İbn Ebi, Şeybe, Dua, 25)

  Okunuşu: "La ilahe illallahü vahdehu la şerike lehu l-'aliyyu 1-azim. La ilahe illallahü vahdehü la şerike lehu 1-hakimu 1-kerim."
+ Yorum Gönder


allahım alma benden hırsımı