+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Perşembe günü “Duha namazının”dan sonra “Tevvab Esması okumak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Perşembe günü “Duha namazının”dan sonra “Tevvab Esması okumak
  PERŞEMBE GÜNÜ NAMAZDAN SONRA OKUNACAK TEVVAB ESMA'SI  Duaların Kabulu için hangi Esma okunur?

  ET-TEVVAB; İsmi şerifi tevbelerin kabulü için çokça okunması gereken bir esmadır.

  Özellikle perşembe günü Duha(Kuşluk) namazının ardından (300) defa okumaya devam edenlerin gönülleri nurlarla dolar.Duası ve tevbeleri kabul edilenler sınıfına dahil olur.

  Kötü huylarından uzaklaşır.Allah’tan istediği her şeye kısa zamanda ulaşır.

  ayrıca her gün (409) defa zikretmeye devam eden,nekadar günahkar olursa olsun,Cenabı Hak onu bağışlar.Üzerinde bulunan kötü huylar iyi huylara dönüşür.

  Geçim sıkıntısı içinde oldukça önemli bir esmadır.Her gün (667) defa “YA RAHİM YA TEVVAB” şeklinde okumaya devam eden ,kısa zamanda ümit etmediği yerlerden maddi destekler görür.sıkıntılarından kurtulup bolluğa erişir.

  Bu kadar basit ve okuması zaman almayacak tedbirlere başvurmak mutlaka bizlere sunulmuş birer fırsattır.

  Kaynak:
  Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)
 2. Asel
  Bayan Üye

  Yağmur duâsı


  İstiska, yağmur duâsı için sahraya çıkmak demektir. Hamd ederek, istigfar okuyarak duâ edilir. Peygamber efendimiz ve Eshab-ı kiram ve islâm âlimleri yağmur duâsı yaptılar. Sahrada iki rekat namaz kılınır. İmam, asaya dayanıp hutbe okur. Sonra kıbleye dönüp avuçlarını semaya karşı açık olarak omuz hizasına kadar kaldırıp ayakta duâ eder. Hazır olanlar oturarak amin derler. Yalnız yağmur duâsında eller omuzdan yukarı kaldırılır. Bir şey istemek için yapılan duâlarda, avuçları semaya karşı açılır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: “Allahü teâlâ, ellerini kaldırıp da duâ edenin duâsını kabul etmemekten hayâ eder.”

  Hastalık, kıtlık ve düşmandan kurtulmak için yapılan duâlarda avuç içleri yere çevrilir. Yağmur duâsında, ara vermeden 3 gün çıkmak, eski yamalı elbise giymek, duâya giderken sadaka vermek, 3 gün oruç tutmak, çok tevbe-istigfar etmek, kul haklarını ödemek, hayvanları da çıkartıp yavrularından ayrı bulundurmak, ihtiyarları ve çocukları da çıkarmak sünnettir. Kâfir, dinsiz, getirilmez. Bebekler analarından ayrı bulundurulur. Elbiseler ters çevrilmez.
+ Yorum Gönder


perşembe günü kuşluk namazı,  persembe kusluk namazi,  perşembe günü duha namazı