+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Namazdan sonra dua Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Namazdan sonra dua
  Namazdan Sonra Okunacak Dualar

  Şükürler olun yarabbim.

  “Allah’ım! Kıldığım namazımı,eksik ve kusurları ile birlikte kabul eyle.

  Ey kalpleri evirip çeviren Allah’ım! Kalbimi dinin ve itaatin üzere sabit kıl.

  Allah’ım! Kulun ve elçin Hz Muhammedin senden istediği bütün hayırlardan bende istiyorum.Kulun ve elçin Hz muhammedin sana sığındığı bütün şerlerden ben de sana sığınıyorum,Benide muhafaza et Allah’ım!

  Allah’ım! Beni işlerin en güzeline ve ahlakın en güzeline eriştir. Bunların en güzeline ancak sen eriştirirsin.Kötü işlerden ve kötü ahlaktan beni koru. Bu kötülüklerden de beni ancak sen korursun.

  Allah’ım Senden bol rızık,Faydalı ilim, ve her derdime deva istiyorum

  Allah’ım! Dini ve dünyevi hayatım,ailem ve malım için senden bereket ve sağlık niyaz ediyorum.

  Allah’ım Senden hidayet takva,iffet, ve gönül zenginliği vermeni niyaz ediyorum.

  Allah’ım! Senden Müslüman bir kalp ve doğru söyleyen bir lisan lutfetmeni niyaz ediyorum..

  Allah’ım Senden hayırlar işlemeyi kötülükleri terk etmeyi ,yoksulları sevindirmeyi beni bağışlamanı ve bana merhamet etmeni niyaz ediyorum.

  Allah’ım! Faydasız ilimden,korkmayan kalpten,doymayan gözden,ve kabul olunmayan duadan sana sığınırım.

  Allah’ım! Hıyanetten,küfürden,şirkten,islamın emir ve yasaklarına karşı gelmekten,münafıklıktan,gösterişten,riyadan ve kötü ahlaktan sana sığınırım.

  Allah’ım! Sıkıntıdan,üzüntüden,acizlikten,tembellikten,korka klıktan,cimrilikten,kalp katılığından,gafletten,zilletten,meskenetten sana sığınırım.

  Allah’ım!Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

  Allah’ım! Günahtan,cehenmnem azabından,kabir azabından,zenginliğin fitnesinden sana sığınırım.

  Allah’ım! Çekilmez belalardan,isyana düşmekten,görünmez kazadan ve düşmanları sevindirecek musibetlerden sana sığınırım.

  Allah’ım Sen bana uzun ömür,bol rızık ver,çocuklarımı da Salih kişilerden eyle,

  Allah’ım!Vücuduma,gözüme ,kulağıma, ve tüm bedenime sağlık ve afiyet ihsan eyle.

  Allah’ım!bana verdiğin rızkı bereketli kıl ve beni kanaatkar eyle

  Allah’ım!beni göz açıp kapayacak kadar bile nefsime bırakma.

  Allah’ım! Ayıplarımı ört,korktuklarımdan emin eyle,beni önümden,arkamdan,sağımdan,solumdan ve üstümden gelebilecek her türlü tehlikeye karşı muhafaza et.

  Allah’ım! Şeytanın şerrinden,kötü insanların şerrinden sana sığınırım

  Ya rabbi! Senden,bildiğim ve bilmediğim,geçmiş ve gelecekteki tüm hayırları niyaz ediyorum.bildiğim ve bilmediğim geçmiş ve gelecekteki tüm şerlerden sana sığınırım.senden ve ona ulaştıracak her türlü söz,fiil ve ameli nasib etmeni diliyorum.cehennemden ve ona götürecek her türlü söz,fiil ve amelden de sana sığınırım.

  Allah’ım!bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle,bizi dünya perişanlığından ve ahiret azabından koru.

  Allah’ım! Ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından hayırlı eyle.

  Alah’ım! Dualarımızı kabul et.

  EL-FATİHA 2. Asel
  Bayan Üye

  Salevatı- şerife okumak  Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellemin ismini işitenin ömründe bir defa salevat getirmesi farz, okuyunca, yazınca, söyleyince, işitince ilkinde söylemek vacip, tekrarında müstehaptır.

  Salevatın çeşitleri çoktur. Namazların son oturuşunda okunan salli barikler salevattır. Peygamber efendimize salevat getirmek için Allahümme salli ala Muhammed ve ala ali Muhammed demek kâfidir. En kısa salevat budur. Namazda okuduğumuz, Salli barikleri okumak daha sevabdır.

  Peygamber efendimize salevat-ı şerife getirmenin fazileti çoktur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: “Cebrail aleyhisselam "Sana kim salevat okursa, 70 bin melek ona salât okur. Meleklerin salât okuduğu kimse Cennet ehli arasına girer" dedi. İşi güçleşen, salevat okumayı çoğaltsın! Çünkü salevat, bütün sıkıntıları giderir, rızıkları artırır, işlerin hayırla bitmesini sağlar. Salevat, Sıratta nur, salevat okuyan da nur ehli olur. Nur ehli olan da Cehennem ehli olmaz.”

  Peygamberimiz buyurdu ki, “Her kim günde yüz defa salevât-ı şerife okursa, kıyâmet gününde güneşin sıcaklığından kurtulup, Arşın gölgesi altında benimle berâberdir. Ve her kim benim için bir salevât-ı şerife getirirse, rahmet melekleri onun günahlarının affolması için duâ ve istiğfar ederler.”
+ Yorum Gönder