+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Hizb-ül-bahr Günün Duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hizb-ül-bahr Günün Duası
  Hizb-ül-bahr Duası

  hiç bırakmadan her gün boyunca en az bir kere okuyan kişi suda boğulmaz, doğal afetlerden korunur, yangında yanmaz ve hırsızlıktan da emin olur.
  Bir kişi günlük olarak her sabah namazının ardından bu duayı okursa, müstecap kişiler arasında değeri çok yüksek olur ve kadri yücelir. Aynı zamanda büyünün ve cinlerin şerrinden okuyan kişi korunur. Hiç şüphesiz ki! bu duayı hiç bırakmadan okuyan, benimseyen kişilerin, Allah Teâlâ lütfunu verir ve kimseye muhtaç bırakmaz.

  Hizbu'l Bahr Duası;

  hizb-l-bahr.jpg

  hizb-l-bahr2.jpg

  hizb-l-bahr3.jpg 2. Asel
  Bayan Üye

  Esmaü'l Hüsna Aziz

  İzzet, azamet sahibi; her işte galip.

  Cenab-ı Hak buyuruyor:

  "..O, üstün ve güçlü olandir, hüküm ve hikmet sahibidir." (İbrahim,4)


  Kur'an-ı Kerim'de doksanbir yerde geçmektedir. Fakat hiç bir yerde tek başına zikredilmemiş; daima Esma-i Hüsna'dan diğer bir isimle beraber varid olmuştur.

  Allah'ın 'Aziz' sıfatı, O'nun hiçbir zaman mağlup edilemeyeceğini, her zaman galip olanın Kendisi olduğunu ifade eder. Allah kainatta mutlak kuvvet sahibidir ve O'ndan üstün hiçbir güç yoktur.

  O hiç bir şekilde ve surette asla yenilgiye uğramayan, her şeye gücü yetendir.

  O, haksızlık yapılamayacak kadar güçlüdür.

  O en üstündür, en yücedir, şeref ve izzet sahibidir.

  Gayet izzetli, onurlu ve şanlıdır. Hiçbir şekilde mağlup edilmez, her işinde gâlibdir. Yahut eşi benzeri yoktur ve gayet yüksektir. Yani, "Hiçbir şey O'nun dengi olmamıştır." (İhlâs,4) âyetinde ifade edildiği gibidir. Bununla beraber alçaklığı, ahlâksızlığı, küfür, zulüm, fesad, isyan ve küfran gibi fenalıkları sevmez.


  O'nun gücünü bilmek, O'nu hatırdan çıkartmamak, günahlardan uzaklaşmayı, yararlı işlerle meşgul olmayı sağlar. Mutlak Hâkimin Allah'tır. Sevk ve idare O'nun elindedir. O'nun koruma ve himayesi olmadan korunulamaz. O'nun yardımı olmadan başarılı olunamaz. Acizliğini samimiyetle kabul etmek, Allah'ın izzetini müşahede etmeyi sağlar.


  "Yâ Âzizü" Her kim bu ismi kırk gün sabah namazından sonra 40 kere okursa Cenab-ı Hak hazretleri onu hiç kimseye muhtaç eylemez.
+ Yorum Gönder


hizbul bahr,  hizbul bahr duası arapça,  hizbul bahr arapca,  hizbul bahr duası,  hizbul bahr gunun ,  hizbul bahr duası çok faydalı