+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Zehirli hayvan sokması Duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Zehirli hayvan sokması Duası
  Zehirli hayvan sokması Sonrası Okunacak Duası


  Bu gibi durumlarda dua okumak yerine hastaneye gitmek en iyisidir. Fakat bunlar içinde dua bulunmaktadır.
  Evet, akrep ve yılan gibi zehirli hayvan sokmasından ölen şehittir. (Redd-ül-muhtar)

  Bu konuda okunacak duaların birkaçı şöyledir:
  1- Bir kimseye, Fatiha, Âyet-el-kürsi ve 4 Kul [Kâfirun, İhlâs, Felak ve Nas sureleri] yedişer kere okunursa, büyü, nazar, zehirli hayvan sokması ve bütün dertler için iyi gelir. Tuza okunup, suda eritip içirmek ve ısırılan yere sürmek de olur. (Fevaid-i Osmaniyye)

  2- Euzü Besmele ve Kul euzü surelerini okuyup, sonra (Eûzü bi-kelimâtillahittâmmeti min şerri külli şeytânin ve hâmmetin ve min şerri külli aynin lâmmetin) okumalı, okurken manalarını düşünmeli. Duanın manası: Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine] sığınırım.

  Bu dua, her sabah ve akşam üç defa okunup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflenirse, göz değmesinden, şeytanların ve hayvanların zararından korur. (Mevahib)

  3- Sabah akşam, bu duayı okuyan, sihirden, büyüden, nazardan, zalimlerin şerrinden ve her çeşit beladan emin olur: (Bismillahillezî lâ-yedurru ma’asmihî şey’ün fil-erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul’alîm.) [İbni Mace]

  4- Âyat-ı hırzı okumak ve üstünde taşımak da her çeşit beladan korur. (İslam Ahlakı) 2. Meryem
  Bayan Üye

  bu dualar aslında sürekli okunacak dualardandır çünkü büyük hikmetler vardır allah bunlrı kullarına duyurmuş ve onlar büyük iylik yapmıştır aslında
+ Yorum Gönder