+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Salat-ı Tefriciyye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Salat-ı Tefriciyye
  Salat-ı Tefriciyye Duası

  Okunacak dua size aşağıda göstermektedir.

  Bismillahirrahmanirrahim
  Allâhümme salli salâten kâmilaten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ukadü, ve tenfericü bihil’kürabü, vetükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’gamâmü bivechihil’ke’imi ve alâ âlihi ve sahbihî fî külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâlûmin lek  DUANIN MANASI

  “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

  Duayı arapça olarak okumanız tavsiye edilir.

  İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebep yaratır ve ona muradını verir.”

  Gerçekten inanarak yapılmış bir duanın kabul olmayacağını kim söyleyebilir. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Salatı tefriciye duasını sürekli olarak okumaya devam edilmesi çok faydalıdır. Sürekli olarak sakatı tefriciye duasını okuyanların duaları daha kolay kabul etmektedir. İnsanlar dua ettikten sonra sabırla karşılığını Allahtan beklemelidirler.
+ Yorum Gönder