+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Salâtı Münciye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Salâtı Münciye
  Salâtı Münciye Duası

  Çok büyük bir sevabı olan bu duayı okumanızı tavsiye ederim.

  Okunuşu:

  "Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

  Anlamı:

  "Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."


  Hakkında Kısaca Yazılar

 2. Meryem
  Bayan Üye

  bu duanın hikmeti pek çoktur müslümanlara şifa dertlilere deva olabilecek bu duayı okumayı alışkanlık haline getirmek ve feyzine inanmak gerek
+ Yorum Gönder