+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Kunut duaları okunuşu ve anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Kunut duaları okunuşu ve anlamı
  Kunut duası okunuşu

  Peygamber Efendimiz’in (as) farklı zamanlarda ve namazlarda kunut dualarını okuduğu bilgileri vardır. Ancak kunut duasının okunma yerleri mezhepten mezhebe değişiklik göstermiştir. Örneğin; Hanefilere göre Kunut, farz namazlarda bir süre için okunmuş ancak bir müddet sonra kaldırılmıştır.

  kunut duaları okunuşu ve anlamı.gif

  Okunuşu:

  Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

  Anlamı:


  Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız
 2. Nesrin212121
  Yeni Üye

  Dua her zaman bizi koruyan ve her tür kötülükten savunan Dua dır,Biz her sıkıntıya düştüğümüz veya bir darlığa girdiğimiz zaman Dua ederiz, dua dertlerin devası hastaların şifasıdır gönüllerin dermanıdır,Felak Duası, NAS Duası,Ayetül-Kürsi Duası çok iyidir tavsiye edilen Dualardır.
+ Yorum Gönder