+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Güvenlik Açıkları Forumunda DDOS Saldırısı Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  DDOS Saldırısı Nedir?

  DDOS Saldırısının Yapısı

  Bu saldırının yapısı hakkında bilgiler aşağıda yer almakta dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

  Özellikle açık kaynak kodu ile birlikte sunulan truva atları devamlı olarak farklı ++++++lar tarafından modifiye edilerek anti-virus programları tarafından daha zor tanınacak hale getiriliyor. Giderek artan Win32/Busky, Win32/Nuwar, Win32/Zlob gibi zararlı yazılımların 2007 senesinin ilk yarısında 20.000'den fazla çeşitinin olduğu görüldü.


  DDOS Saldırısının Yapısı.png

  ++++++lar, bu tip yazılımları internet kullanıcılarına email ya da çeşitli yollarla yükleyerek geniş kitlelere yayarlar. DDOS yapmayı amaçlayan ++++++lar bu şekilde yetki elde ettikleri çok sayıdaki internet kullanıcılarının bilgisayarlarını istedikleri zaman istedikleri siteye binlerce sorgu göndermek için kullanırlar

  Gerçek anlamda ++++++ler asla kendi bilgisayarlarını saldırı amaçlı kullanmazlar. Kurban olarak seçtikleri binlerce makineyi kötü emelleri için kullanmaktadırlar. Üstelik bazı Rus ve Kore sitelerinde, botnetler özelliklerine ve sayılarına göre değişik fiyatlarda bu amaçlar için satılabilmekte ya da kiralanabilmektedir.

  üstteki şemada ++++++, kontrolü altındaki onlarca bilgisayardan tek bir sunucuya binlerce sorgu göndermekte; bu da hedef makinenin band tüketmesine ya da tıkanmasına neden olmaktadır
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  DDOS saldırısı daha çok virüs yerine anti virüslere de zarar veren bir programdır yararlıdır yalnız sürekli olarak kullanılması doğru görülmez.
+ Yorum Gönder