+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Güvenlik Açıkları Forumunda Tarihteki en tehlikeli bilgisayar virüsü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Tarihteki en tehlikeli bilgisayar virüsü

  En Tehlikeli Bilgisayar Virüsü Hakkında bilgi

  Bu virüs normal bir virüs değil son derece tehlikeli bir virüs otomatik olarak yayılmaz. Detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

  Güvenlik uzmanları, Flame'in yanı sıra Skywiper adı verilen virüsün, bugüne kadar karşılaşılan casusluk amaçlı kötü amaçlı yazılımların tümünden daha etkili olduğunu belirtti.

  Virüsü ve bilgisayar sistemlerini etkileme şeklini inceleyen analistler, Flame'in arkasında bir devletin olduğu görüşünde.

  Budapeşte Üniversitesi'nde bilgisayar virüslerini inceleyen Crysys Laboratuvarı, virüs üzerinde yaptıkları analizler doğrultusunda Flame'in çok büyük bir bütçe ve teknik altyapıya sahip bir devlet kurumu tarafından üretildiğini düşündüklerini belirtti. Analistler, virüsün “siber savaş faaliyetleriyle doğrudan bağlantılı olabileceğini” ifade etti
  .

  Crysys Lab ise teknik analizleri sonucu, Flame, Stuxnet ve Duqu arasında bir bağlantı kuramadıklarını belirtti. Adı geçen virüslerin her biri ortak içeriklere sahip olsa da, Flame belli farklılıklara sahip. Bunlardan bir tanesi, virüsün bilgisayar ağlarına otomatik olarak değil, ağda gizli olan bir kullanıcı tarafından kontrol edilerek yayılması.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Flame, Microsoft ve Windows işletim sistemlerini kullanan bilgisayarları genellikle hedef alan kötücül virüslerdir. Bu yazılım ilk çıktığından beri en büyük hedefi Orta doğudaki devlet tesisleri ile akademik kurumlar olmuştur.
+ Yorum Gönder