+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda Aşktaki 10 yalan Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Aşktaki 10 yalan
  Aşktaki 10 yalan

  yoksasadecebirmasalmak.jpg

  1 Bir aşkı unutmak için hemen bir başka sevgili bulmalı
  Kesinlikle yanlış. Henüz içinizdeki aşk küllenmemişse hayatınıza sokacağınız yeni insana yazık edersiniz. Çünkü sizin daha git-gelleriniz var. Eski sevgiliniz arayacak, buluşacaksınız, sevişeceksiniz, birlikte ağlayacaksınız, sonra sizi aramayacak üzüleceksiniz falan filan. Bu süreçleri yaşamadan sakın hayatınıza birini almayın, çünkü hiçbir işe yaramaz.

  2 Ondan başkasını sevemem, onsuz yaşayamam
  Kesinlikle yanlış. Sadece şu an size öyle geliyor. İnsan hayatı boyunca defalarca aşık olabilir. Hepsinin etkisi, şiddeti farklıdır. Üstelik belki de en büyük aşkınız henüz yaşamadığınızdır. Ayrıca her ayrılan ölseydi, bu ülkede her boş arsaya mezarlık yapılması gerekirdi.

  3 Şu an aşık değilim ama tanıdıkça aşık olabilirim
  Kesinlikle yanlış. İnsan tanıdıkça aşık olmaz, tanıdıkça sever ve benimser. Sevmek ise aşktan farklı bir duygudur. Aşk anlıktır. O an nasıl gelir, ne zaman gelir, önceden kestirilemez. Kendiniz aşka programlayamazsınız. Yani, şu anki sevgilinize aşık değilseniz, artık olmazsınız.

  4 Evlendikten sonra değişir
  Kesinlikle yanlış. Değişmeyeceğini aslında siz de biliyorsunuz da hani, umut etmek istiyorsunuz. Bu ülkede boşanan kadınların yüzde 66’sı eşlerinin kötü huylarını evlenmeden önce bildiklerini ama evlenince değişmesini umduklarını söyledi. Siz de boşananlar istatistiklerinin bir sayısı olmak istemiyorsanız, değişeceğini umarak evlenmeyin.

  5 İnsan ortak noktaları olan birine aşık olur
  Kesinlikle yanlış. İnsan gider kendine en zıt olan kişiye aşık olur (istisnalar kaideyi bozmuyor). O dediğiniz şey ilişki için söylenir. Yani bir ilişki yürütebilmek için, o insanla vakit geçirebilmek için ortak noktalar bulunmalıdır ya da yaratılmalıdır. Ama aşk için bu şart değil.

  6 Seven insan kıskanır
  Kesinlikle yanlış. Kıskançlık insanın doğasında vardır ama sevmenin ölçütü değildir. En çok kıskanç olan insan en çok seven insan olarak görülemez. Kıskançlığın dozunu artıranların mutlaka hastalıklı bir ruh hali vardır.

  7 Sevdiğini söyleyemiyor, sevgi sözcüklerini kullanamıyor
  Kesinlikle yanlış. Aşık olan insan sevdiğini söyler de, gösterir de. Söylemiyorsa, göstermiyorsa, hissetmiyor demektir. Yani kendine aşık süsü veriyor demektir. Bu erkek için de böyledir, kadın için de

  8 Ben aşık olup olmayacağımı kontrol edebiliyorum
  Kesinlikle yanlış. Kontrol edilebilen duygunun adı aşk değildir. Aşk kontrolsüzlüktür. Bu yüzden elinizde değildir zaten. Ne diyor Bülent Ortaçgil? “Aşk bir dengesizlik işi, dengeye dönüşendir sevgi”

  9 Mantık evliliği daha uzun sürer
  Kesinlikle yanlış. Aralarında aşk yaşanmamış çiftlerin evliliği bir çeşit sözleşmedir. Dışarıdan sürüyor gibi görünür ama içeride yaşanan fırtınaların haddi hesabı yoktur. Hatta aldatma, en çok mantık evliliklerinde görülür. Kağıt üzerinde süren evliliğe evlilik diyorsanız o başka tabii

  10 Mutlu aşk yoktur
  Kesinlikle yanlış. O Aragon’un bir şiiridir ve çok güzeldir, hepsi bu. Mutlu aşk çoktur ama sen daha önceki ilişkilerinde mutsuz olduğun için böyle bir yargıya varıyorsun. Aşkı sadece bitişiyle değerlendirme. Sonu kötü bitse de sen o aşkı yaşarken mutlu olmadın mı? Öyleyse mutlu aşk var mı yok mu? 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Aşık olan insanlar aşkları olmadan bir daha kesinlikle yaşayamayacaklarını iddia etmekteler başka bir insanı bir daha sevemeyeceklerini mantık evliliğinin daha uzun sürdüğünü iddia edenlerde yalan söylemektedirler. mutlu aşk olmadığını iddia edenlerde yanılmaktadır.
+ Yorum Gönder