+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda İdeal insan yok ideal ilişki var Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İdeal insan yok ideal ilişki var
  İdeal insan yok ideal ilişki var


  Peki ideal ilişkinin tanımı nedir? İdeal ilişkinin unsurlarını neler oluşturuyor? Yine twitter ve Facebook’tan birkaç örnek vereyim:

  - İçinde yalan dolan olmayan bir ilişki (@babburgurrel)  -Zevklere, alışkanlıklara ve doğalına kesintisiz saygı. Kimse kendi istediği yönde değiştirmemeli partnerini (@pinarowski)

  - Sevip sevildiğinden emin olduğun, tereddüt etmeden her anını paylaşabileceğin bir ilişki (@yagmurozata)

  - Kadının kadın, erkeğin erkek gibi davrandığı ilişki (@eselifozeres)

  - İnsanlara birbirlerindeki eksiklikleri tamamlatan, yalnız hissettirmeyen, mutlu eden ilişki, ideal ilişkidir (@onrgvn)

  - Vırvırlarıma gül geç, kapıları dönüşüne açık bırak, tebessümlerini ihmal etme (@sevilbuyuk)

  - Birileri aranızı bozmak için elinden geleni yapıyorsa bilin ki ideal ilişki içerisindesinizdir. Kıskanılmak güzel duygu (@SenemBadem)

  - İçinde iken kendimi heyecanlı, mutlu ve enerjik hissediyorsam o ilişki benim için idealdir (@necuc)

  - Bir ilişkide çiftler birbirlerinin hayatını kolaylaştırıyorsa, kimse kimseye yük olmuyorsa o ilişki idealdir bence (@oz_ozlem)

  - İkimizin ayrı hayatları olduğunu kabul ederek birlikte olduğumuz anları güzelleştirip birlikte olmadığımız anlara karışmasın hiç (@ceyda_t)

  - Rahatça her konuda konuşabildiğin, sadık, bir derdin oldu mu omuzuna hiç sakınmadan yaslanacağın ilişkidir (@zyndem)

  - İdeal ilişki ne sevgi ne saygı. Para olunca aşk da olur sevgi de saygı da. Para güçtür, kabul etmeyen yalancıdır (@edayavuz09)

  - Aşk, güven, saygı, para (Tuğba Odabaşı)

  - Şu 3 soru art arda sorulmayacak: Neredesin? Ne yapıyorsun? Yanında kim var? (Suzan Dinler)

  - Çocukça davranışların ilişkiyi zedelemediği, kibirin hiçbir tarafta hakim olmadığı, gerektiğinde toleransa açık, sevginin ve anlayışın temel olduğu ilişki kanımca ideal ilişkidir (Onur Güzel)

  - Cinsellikle beraber bütün bir ilişkide güven, saygı ve anlayış olmalıdır bence (Melike Elmas)

  - Aynı anda konuşup aynı anda susabilmek, aynı dili konuşabilmek. Empati kurabilmektir (Fatoş Başaran)

  - Eğlencenin bol olduğu, sevginin hissedildiği ve yaşandığı, kişilerin yapmacıklıktan uzak olduğu ben değil de biz demeyi öğrendikleri an işte ideal ilişki o olacaktır (Sibel Kara)

  ***

  Tüm bunların yanı sıra, bizim Ege ekinin zarif röportajcısı Sezin Sivri’nin yaptığı ideal ilişki tarifi ise bence olaya noktayı koydu. Herkesin aradığı bence Sezin’in tarif ettiği ilişkiydi. Yazıyı da bu tarifle bitirelim: “Sen düşerken yükseklerden uçurumlara, elini tutmasına izin verdiğin ve elini tutandır. Aşk da, seks de iki kişiliktir, başrolü eşit paylaştığın. Hem sarılıp uyumaktan, hem sevişmekten, hem kavga etmekten, hem de birlikte yaşlanmaktan keyif aldığın insanla tutkulu ama güvende yaşadığın ilişki ideal ilişkidir.

  Toplumun değer yargılarına dışarıdan bakılınca normal, içeriden baktığında marjinal olan fırtınalı ama gül bahçesi vaat eden, üzdüğün zaman haklı bile olsan onu üzdüğün için daha çok üzüldüğündür. Her an vazgeçebilecekmiş gibi yaptığın ama asla vazgeçmeyi göze alamayacağın, seni biraz da olsa sürüm sürüm süründürendir.

  Aynı kadınla/adamla birden çok hayatı yaşayabileceğin ilişki ideal ilişkidir. Aynı adama/kadına defalarca aşık olabileceğin bir ilişki ideal ilişkidir. Senin için her şeyi göze alabilecek ama bunu yapmasını istemeyeceğin, buna gerek bırakmayacağın insanla olan ilişki idealdir.”
  Mehmet Coşkundeniz 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  İdeal insan yada ideal ilişki yoktur. Aslında insanı zıtlıklar çekmektedir. İnsanlar sevdikleri insanı kendileri ile uyumlu olacağını düşünürler birbirlerini tanıdıklarında ise farklılıkları görmeye ve bu farklılıkları değiştirmeye çalışırlar.
+ Yorum Gönder