+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda Beden eğitimi ödevi için sözler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Beden eğitimi ödevi için sözler
  Beden eğitimi ödevi için sözler

  beden eğitimi hakkında söylenmiş sözler, spor sözleri

  Türk milleti anadan doğma sportmendir. Henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerlerinde güreşirlerken görürsünüz. Ata en çok ve en iyi binen yalnız Türk erkekler değildir; Türk kadını da bu işi bilir.

  Bir Milletin Damarıdır Spor.

  Benim en çok sevdiğim spor, serbest güreştir. Hangi Türk askerini, köylüsünü isterseniz soyup meydana çıkarınız. Dik omuzları, iyi, kusursuz teşekkül etmiş adaleleri, keskin yüz çizgileri, yanık tatlı renkleri, kafa yapıları, insanın ruhuna itimat ve neşe veren bir eser olarak canlanır.

  Sporsuz Bir millet Gerilemeye Mahkûmdur.

  Kurtdereli Mehmet Pehlivan’a yazdığı mektup:
  Kudretli Mehmet Pehlivan
  Seni cihanda büyük ün almış bir Türk pehlivan tanıdım. Parlak başarıların sırrını şu sözlerle izah ettiğini de öğrendim:
  Ben her güreşte arkamda Türk milletinin bulunduğunu ve millet şerefini düşünürüm.
  Bu dediğini, en az, yaptıkların kadar beğendim. Onun için senin bu değerli sözünü Türk sporcularına bir meslek prensibi olarak kaydediyorum. Bununla senden ve sözlerinden ne kadar çok memnun olduğumu anlarsın.

  Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılamaz. İdrak ve zekâ, ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zekâ ve kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim. 2. Elif
  Devamlı Üye

  Beden dersi güzel bir derstir.Arkadaşları ile oyun oynar ve zaman geçirirler.Ayrıca istedikleri mesleği anlayarak yaparlar.Beden eğitimi dersi çok eğlenceli bir derstir.
+ Yorum Gönder