+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Göz altı torbaları ve çözüm yolları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Göz altı torbaları ve çözüm yolları
  Göz altı torbaları ve çözüm yolları

  g-z-alt-torbalar-.jpg  Gözün ancak uyku anında dinlendiğini ifade eden Sayın göz etrafına ‘U’ şeklinde şakaklardan buruna doğru yapılan masajın damarlardaki kan dolaşımını düzenlediğine işaret etti. Sayın çağın iletişim aracı bilgisayar başından kalkıldığında bu masajın yapılmasını önerdi. Gözaltı torbalarını bacaklarda oluşan varisin bir çeşidi olarak tanımlayan Sayın sigara kullananlarda gözaltlarının daha fazla karardığını dile getirdi.
  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Banu Hoşal ise gözaltı torbası oluşumunun daha çok yaşlılık ve genetik yapıdan kaynaklandığını kaydetti. Gözaltlarındaki yağlanmaların artmadığını ancak yaşın ilerlemesiyle belirgin hale geldiği için estetik görüntüyü bozduğunu anlatan Hoşal şişme ve morlukların göz sağlığını etkilemediğini söyledi. Gözaltında oluşan yağların genellikle normal ameliyatla alındığını belirten Hoşal isteğe göre lazerle tedavinin de mümkün olduğunu aktardı. Gözaltı torbası alındığında cildin eski görüntüsüne yakın bir hal aldığını belirten Hoşal yaşın vermiş olduğu sarkmaların kaybolmadığını dile getirdi. Hoşal gözaltı torbalarının zamanla değil de aniden şişmesi durumunda hastalık belirtisi olabileceğini ifade etti.
  Gözaltından oluşan morlukların estetik açısından kötü göründüğü için özellikle bayanların bu durumdan çok şikâyetçi oluğunu dile getiren Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi doktorlarından göz hastalıkları uzmanı Zübeyde Aydın Başekim ise kasların zayıf olmasından kaynaklanan gözaltı torbalarının her yaşta oluşabileceğini aktardı. 2. Zarafet
  Üye

  Gözaltı torbası hanımların en büyük kabusu. Bazen, uykusuzluk ve bir çok nedenle daha da şişen gözaltı torbalarını kapatmak neredeyse imkansız bir hal alıyor, Çok basit bir yöntemle göz altı torbalarını yok edebiliriz. Çay uygulaması genelikle iyi sonuç verir. Soğuk siyah çay veya ılık papatya çayına pamuk batırıp göz altı torbalarına uygulayabiliriz. Salatalık suyunuda bu yöntemle uygulayabiliriz, oldukça etkilidir.
 3. Fatma
  Administrator
  Göz torbaları bazen yorgunluk uykusuzluktan dolayı oluşur. Bazende doğuştan vardır. Eğer sonradan göz torbalarınız oluşmuşsa her akşam yatmadan önce bir patatesi halka şeklinde dilimleyin ve dilimleri gözlerinizin üstüne koyup en az yarım saat bekletin böylece göz torbalarınız geçer ve yeni göz torbasının oluşmasını önlemiş olursunuz.
+ Yorum Gönder