+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Avokado Maskesi (Cilt Kırışıklıkları İçin) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Avokado Maskesi (Cilt Kırışıklıkları İçin)
  Avokado Maskesi (Cilt Kırışıklıkları İçin)

  Bir tane avokadonun kabuklarını soyup çatalla ezin. İçine yarım tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tane çırpılmış yumurta sarısı ekleyip iyice karıştırın. Karıştırma sırasında içine üç yemek kaşığı zeytinyağını da yavaş yavaş ekleyin.
  avokado-maskesi.jpg


  Yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize bol miktarda sürüp yarım saat bekleyin daha sonra bu bölgeleri ılık su ile yıkayın.Kırışıklıklar ve özellikle kuru ciltler için etkili bir maskedir. Ayrıca avokadoyu lapa halinde de tek başına cildinize kompres yaparak uygulayabilirsiniz. Hem cilt bakımınızı yapmış hem de kırışıklıklarınızın kaybolmasına yardımcı olmuş olursunuz.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Avokadonun kabuklarını öncelikle soyun ve sonrada çatalla ezin bunun içine yarım tatlı kaşığı bal,bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tanede çırpırılmış yumurta sarısı ekleyin ve iyice karıştırın bu yaptığınız şeylerden sonra kırışık bölgelerinize sürün bu maske kırışıklıklar için iyi yöntemdir.
 3. Fatma
  Administrator
  Avokado cilt için oldukça faydalıdır. Maskesinin yanı sıra tüketildiği zaman vücudu toksinlerden arındırır. Sigaranın cilde verdiği zararı avokado tüketerek en aza indirin.
+ Yorum Gönder