+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda saçLarınız Çok Çabuk mu YağLanıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  saçLarınız Çok Çabuk mu YağLanıyor
  Saçlarınız Çok Çabuk mu YağLanıyor ?

  yağlı saçlar.jpg


  bir tutam biberiye
  bir tutam kekiği 250 gram kaynar suda çay gibi demLeyip Süzün Saç DipLerinize Sürün.
  1 Çay bardağı suyLa PişiriLmiş Karabuğday
  RendeLenmiş Yarım portakaL Kabuğu
  3 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp saç dipLerinize fırçayLa sürün. NayLona sarıp 30 dk. bekLetin sonra SaçLarınızı yıkayın. 2. Ziyaretçi

  yagli saclara ne iyi gelir

  Yağlı Saçlar,Aşırı Yağlı Saçlar,Yağlı Saçlara Ne İyi Gelir,Yağlı Saçlara Çözüm,Yağlı Saçlara Kesin Çözüm,Yağlı Saç İçin Bakım,Yağlı Saçlar İçin
  Aslına bakarsanız yağlı saç diye bir şey yoktur. Yağlı olan saç derisidir ve bu da saçınıza yansır. Yapılan bir araştırmada, düz saçlı kişilerin, saç derisini daha yağlı olduğu ve bunun da gün içerisinde, hızla saçlara yayıldığı tespit edilmiştir. Bu sebeple tedavi edilmesi geren, yağlı saç derisidir.
  Yağlı Saçalar,Aşırı Yağlı Saçalar,Yağlı Saçlara Ne İyi Gelir,Yağlı Saçlara Çözüm,Yağlı Saçlara Kesin Çözüm,Yağlı Saç İçin Bakım,Yağlı Saçlar İçin
  * Yağlı saç derisinin tedavi sürecini ilki, doğru şampuanı kullanmaktır. Kullandığınız şampuan, saç derisindeki yağı etkin bir şekilde uzaklaştırmalıdır. Şampuanlar saç derisini ve saçı birlikte temizlediklerinden dolayı, deriye göre şampuan seçmek çok daha uygun olacaktır.
  * Aşırı yağlı saçlar yıkanırken, saçlar şampuanlanmadan önce saçlı deriyi, iki kez yıkamak gerekebilir. Çünkü, şampuanın köpürmesi, deriyi iyi temizlediği anlamına gelmez. Bazen saçlı deri çok yağlı olduğunda, yağlar deriden uzaklaştırıldığı için köpürme olmayacaktır.
  * Saçı uzun olan bayanlar, şampuanı saç derisine, saçlarını tepede toplamadan uygulamalı ve parmaklarla saç derisine, masaj yapmalıdır.
  * Saçlarınızın çok sık yağlanmasını istemiyorsanız, saçlarınızı, sık sık taramak ve fırçalamak işleminden vazgeçmelisiniz. Çünkü bu işlem, saçların yağlanmasını hızlandırmaktadır.Fırçalama işlemi, yağ bezelerini aktif hale gelmesini sağlar.
  * Saçlarınızı mümkün olduğunca açık bırakın. Sık sık saçlarınızı toplamayın.
  * Kolay şekil alan saçlarda, yapılan işlem sayısı az olduğundan daha az yağlanma olacaktır. Özellikle perma yaptırmak, saçlı deriyi kabarttığından dolayı saçların daha az yağlanmasını sağlar.
  Tüm bu işelemer Yağlı Saçlar için kesin çözüm olacaktır. Özellikle de kıvırcık saç derisinin yağlanma konusunda çok cimri olması, yağlı saçlara sahip olan okurlarımız için, iyi bir çözüm olacaktır.
  Yağlı Saçlar,Aşırı Yağlı Saçlar,Yağlı Saçlara Ne İyi Gelir,Yağlı Saçlara Çözüm,Yağlı Saçlara Kesin Çözüm,Yağlı Saç İçin Bakım,Yağlı Saçlar İçin
 3. Fatma
  Administrator
  Yağlı saçlar daha sağlıklı aslında. Ama yağlandığı zaman görünüş olarak kirli dururlar. Saçlarınız sık yağlanıyorsa size tavsiyem saçınız için ısırgan özlü ürünler kullanmak.
+ Yorum Gönder