+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Mine Ülgezer'den Güzellik ve Bakım Sırları! Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mine Ülgezer'den Güzellik ve Bakım Sırları!
  Mine Ülgezer'den Güzellik ve Bakım Sırları!

  Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar

  1) Hücre yenilenmesini hızlandırmak, cildin elastikiyetini arttırmak, yoğun nem depo etmek ve cildi toksinlerden arındırmak için her gün 2,5 lt su için.

  2) Mutlaka yaşınız ve cilt yapınıza uygun sabah – akşam nemlendirici kullanın. Nemlendiricinizi temiz cilt üzerine uygulayın. Bu hem cildinizin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacak, hem de anti-aging etkisi ile olası çizgilenme ve deformasyonları geciktirecektir.

  3) Asla makyajınızı çıkartmadan yatmayın ve her gün cildinizi düzenli olarak temizleyin. Makyaj ürünleri gözenekleri tıkar ve cildinizin oksijen ile temasa geçmesini engeller. Bu da zaman içinde cildin hızlı bir şeklide yıpranmasına ve sarkmasına neden olur. Ayrıca asla kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmayın, bunlar da içerdikleri renk, boya, koku ve buna benzer faktörler dolayısı ile kanserojen olabilirler.

  4) Cildinizi temizlerken, cilt yapınıza uygun jel, süt, tonik ve peeling gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

  5) Genel vücut sağlığı açısından önemli olduğu gibi, sağlıklı ve canlı bir cilt için de düzenli uyku çok ciddi önem taşımaktadır. Düzenli uyku ile cildimiz de kendini yeniler, dolayısı ile akşam yatmadan önce cildin temizlenmesi ve uygun bir nemlendirici kullanılması hücre yenilenmesi açısından önemlidir. Bu yüzden çok uzun süreler televizyon ve bilgisayar başında zaman geçirmek cilt sağlığı açısından da tehlikelidir ve özellikle gözaltı torbalanmaları, gözaltı morluklarına neden olmaktadır. Sürekli sabit bir şekilde, hatta neredeyse gözümüzü kırpmadan bir ekrana bakmak göz çevresindeki kan dolaşımını olumsuz etkilemektedir.

  6) Tüm organlarımız ve sağlığımız için çok ciddi zararları olduğu gibi, sigara cildimiz için de adeta bir düşman gibidir. Sigara kılcal damarları daraltarak, kanın ve dolayısı ile oksijenin yeteri miktarda hücrelere ulaşmasını engeller. Böylece dokular kendilerini yenileyemez ve çok çabuk kırışıklık ve sarkmalar başlar ve sürekli cansız, mat bir görünüm ortaya çıkar.

  7) Sivilcelerinizi asla elle sıkmayın, bu iz ve leke kalmasından ya da sivilcelerin enfekte olmasından başka hiçbir sonuç vermeyecektir. Bu konuda, hem mevcut sivilcelerin kurutulması, hem de yenilerinin çıkmasını önlemek için kesinlikle bir uzmana gidiniz.

  8) Sağlıklı beslenin ve yeteri miktarda vitamin ve protein aldığınızdan emin olun. Özellikle protein hücre yapımında çok etkili olduğu için sıkı ve diri bir cilt için önemlidir.

  9) Güneşe çok dikkat edin. Çünkü güneş artık eski dost güneş değil. Her sene güneşe bağlı cilt problemlerinde bir önceki seneye göre artış gözlemlenmektedir ve ultra viole ışınları doğrudan cilt kanserine neden olmaktadır. Bilinçsiz güneşlenmek cildi kurutur ve erken dönemde kırışmasına, sarkmasına, leke ve çeşitli güneş alerjisi gibi sorunlara neden olmaktadır. Mutlaka geniş kenarlı şapka, gözlük ve yüksek koruma faktörlü krem kullanın. Bol bol cildinizi nemlendirin.

  10) Belirli aralıklarla, düzenli olarak cilt bakımı yaptırın. Yaşınıza ve cilt yapınıza göre yapılacak bu işlem, cildinizin derinlemesine temizlenmesi, yapılandırılması, dış etkilere karşı korunması, nem depo edilmesi ve en önemlisi anti- aging özelliği ile yaşlanma etkilerini geciktirmesi, mevcut çizgilenmeler, sarkmalar ve deformasyonu kontrol altına alması açısından çok önemlidir.

  11) Ayrıca olabildiğince stresinizi kontrol altına almak, düzenli egzersiz yapmak da tüm vücut sağlığı için olduğu gibi, cilt sağlığı açısından da çok önemlidir. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Mine Ülgezer hepimiz biliyoruz ki cilt bakımı ve güzellik alanın da eğitim almış ve başarılar elde etmiştir onun için Mine Ülgezer in cilt güzellik konusun da tavsiye ettikleri ilaçlar doğru ilaçlardır.
+ Yorum Gönder